عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

قطار شهري مشهد به صورت آزمايشي به بهره‌برداري رسيد

قطار شهري مشهد به صورت آزمايشي به بهره‌برداري رسيد
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:46 ق.ظ

در سالروز ميلاد پيامبر اكرم (ص)؛
قطار شهري مشهد به صورت آزمايشي به بهره‌برداري رسيد

خبرگزاري فارس: در سالروز ميلاد پيامبر اكرم (ص) قطار شهري مشهد به صورت آزمايشي به بهره‌برداري رسيد.


گزارش تصويري مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، بهره‌برداري آزمايشي قطار شهري مشهد از ساعت هشت و 30 دقيقه صبح امروز‌، همزمان با ولادت پيامبر اكرم (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) با حضور خانواده‌هاي معظم شهدا آغاز شد.
شهردار مشهد صبح امروز در افتتاحيه اين مراسم گفت:‌ در آغازين روزهاي بهره‌برداري خط يك قطارشهري مشهد تعداد واگن‌هاي خط يك محدود است.
سيد محمد پژمان با اشاره به اينكه براي خط يك قطار شهري مشهد 60 واگن در نظر گرفته شده است.
وي اظهار داشت: ‌بهره‌برداري خط يك قطار شهري مشهد با 9 واگن صورت مي‌گيرد كه در نهايت واگن‌ها پس از توليد به تدريج به مشهد انتقال داده مي‌شود.
شهردار مشهد ادامه داد: آغاز به كار قطار شهري مشهد در مسير يك ـ نخريسي تا وكيل آباد ـ به صورت هر نيم ساعت يك قطار در ايستگاه، خواهد بود اما به تدريج با رسيدن واگن‌ها، اين زمان به پنج دقيقه كاهش مي‌يابد.
رضا رجب‌زاده مديرعامل بهره‌برداري قطار شهري مشهد نيز در جمع خبرنگاران گفت: قطار متروي اين شهر‌، 18 هزار كيلومتر تست تحمل را پشت سر گذاشته‌ و قيمت خريد هر واگن قطار شهري يك ميليون و 560 هزار يورو و بر اساس قرارداد منعقده بين شهرداري و پيمانكار چيني و با توجه به هزينه‌هاي حمل و قطعات يدكي، در مجموع قرارداد خريد 20 رام قطار 106 ميليون يورو است.
هر رام قطار متروي مشهد از سه واگن 30 متري تشكيل شده كه طول آن 90 و عرض واگن‌ها 65.2 متر است.
ظرفيت پذيرش هر واگن قطار 250 مسافر نشسته ، ايستاده و هر رام قطار 750 نفر ظرفيت دارد.
اين قطار كه در مرحله نخست از ساعت 9 تا 13 هر روز فعاليت دارد، 22 ايستگاه را در مسير 19كيلومتري خيابان نخريسي تا انتهاي بولوار وكيل آباد تحت پوشش دارد و اين مسير را به مدت 35 دقيقه طي مي‌كند.
انتهاي پيام/م20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها