عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

برپايي چهارمين جشنواره نماز و نيايش در خراسان جنوبي

برپايي چهارمين جشنواره نماز و نيايش در خراسان جنوبي
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:49 ق.ظ

/اخبار كوتاه فرهنگي از خراسان جنوبي/
برپايي چهارمين جشنواره نماز و نيايش در خراسان جنوبي

خبرگزاري فارس: برپايي چهارمين جشنواره نماز و نيايش در خراسان جنوبي، برپايي نشست هنرمندان مستندساز استان و ... از مهم‌ترين اخبار فرهنگي خراسان جنوبي است.

به گزارش خبرگزاري فارس از بيرجند، حوزه هنري خراسان جنوبي ويژه هنرمندان مستندساز نشست كارگاهي را با حضور هنرمند كشوري برگزار كرد.
رئيس حوزه هنري خراسان جنوبي در اين نشست اظهار داشت: حوزه هنري خراسان جنوبي، ويژه هنرمندان مستندساز نشست كارگاهي را با حضور محمود رحماني نويسنده و كارگردان مطرح كشوري برگزار كرد.
مهدي حبيبي افزود: در اين كارگاه آموزشي كه با حضور فيلمسازان، هنرمندان و جمعي از علاقمندان برگزار شده فيلم‌هاي نفت سفيد، مدار صفردرجه، ملف گند و مادرم بلوط از آثار محمود رحماني پس از نمايش نقد و بررسي مي‌شود.
رئيس حوزه هنري خراسان جنوبي بيان داشت: نفت سفيد داستان پيرمرد سنگ‌شكني را روايت كرده كه خاطرات زندگي سختش را در منطقه نفت سفيد مرور مي‌كند.
حبيبي ادامه داد: مدار صفر درجه نيز روايتگر پيرمرد عربي است كه مردم منطقه فكر مي‌كنند او در زمان جنگ خانواده‌اش را كشته است.
وي درباره فيلم ملف‌گند نيز گفت: اين فيلم با زمان 53 دقيقه، بلندترين سكانس پلان سينماي مستند ايران است كه در آن داستان زجرها و سختي‌هاي زمان جنگ از زبان مردي به نام محمد غديرزاده روايت مي‌شود و در فيلم مستند مادرم بلوط نيز فرايند تبديل درختان بلوط به زغال از سوي كارگران معدن روايت شده است.
محمود رحماني مستند جديدي با عنوان بهمن يعني درخت را با حمايت حوزه هنري و مركز گسترش سينماي مستند و تجربي ايران در دست توليد دارد كه به زودي ارائه مي‌شود.

*برپايي چهارمين جشنواره نماز و نيايش در خراسان جنوبي
انجمن سينماي جوان با همكاري اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان همزمان با سراسر كشور چهارمين جشنواره سراسري نماز و نيايش را برگزار مي‌كند.
چهارمين جشنواره سراسري نماز و نيايش به روايت دوربين به همت اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان قم، معاونت امور سينمايي و سمعي و بصري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و انجمن سينماي جوانان ايران دفتر قم به منظور تشويق و ترغيب هنرمندان و ارتقاي سطع فرهنگ و بينش هنري در راستاي اعتلاي جايگاه والاي نماز و نيايش، گسترش فرهنگ نماز و نمازخواني برگزار مي‌شود.
اين جشنواره در سه بخش فيلم كوتاه، فيلمنامه و عكس به مدت سه روز از تاريخ سوم تا پنجم اسفندماه همزمان در خراسان جنوبي برگزار مي‌شود.
فيلم كوتاه سپيده دم به كارگرداني هادي كارگرمقدم از شهرستان قاين به بخش مسابقه اين جشنواره نيز راه پيدا كرده است. فيلم‌هاي اين جشنواره از سوم تا پنجم اسفندماه جاري از ساعت 15 تا 20 در سه سانس در محل آمفي تئاتر گلبانگ بيرجند اكران مي‌شود.

*پايان جشنواره موسيقي سنتي جوان استان خراسان جنوبي
نخستين جشنواره موسيقي سنتي جوان استان خراسان جنوبي با معرفي نفرات برتر به كار خود پايان داد.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان جنوبي در مراسم اختتاميه اين جشنواره كه در محل مجتمع فرهنگي و هنري ارشاد قاين برگزار شد، يكي از اصول مهم براي موفقيت هنرمندان و جاودانه بودن هنر را پيروي از ولايت فقيه و شناخت هنر بر اساس فرمايشات مقام معظم رهبري برشمرد.
محمد مطهري‌فر تصريح كرد: اصل ديگري كه به هنر ارزش مي‌دهد پرداختن به انقلاب و رشادت‌هاي انقلاب است چرا كه انقلاب اسلامي ما يك رخداد سياسي محض نبوده بلكه بزرگ‌ترين انقلاب فرهنگي در دهه‌هاي اخير بوده است.
انتهاي پيام/م20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها