عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

جشنواره‌هاي قرآني در پي اشاعه و ترويج فرهنگ قرآني است

جشنواره‌هاي قرآني در پي اشاعه و ترويج فرهنگ قرآني است
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:49 ق.ظ

معاون وزير بهداشت:
جشنواره‌هاي قرآني در پي اشاعه و ترويج فرهنگ قرآني است

خبرگزاري فارس: معاون دانشجويي فرهنگي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با تاكيد بر اين كه برنامه‌ها و جشنواره‌هاي قرآني در پي اشاعه فرهنگ قرآني است، گفت: برگزاري اين جشنواره از نظر محتوايي و نهادينه شدن قرآن در زندگي دانشجويان و قشر نخبه تأثير به سزايي دارد.

به گزارش خبرگزاري فارس از سبزوار، فرحناز تركستاني ظهر امروز در نشست خبري مرحله نهايي پانزدهمين جشنواره قرآني اساتيد و كاركنان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور در محل هتل كامليا سبزوار، اعتلاي اخلاق، ايمان و بصيرت ديني، توسعه فضاي معنوي و فرهنگي در دانشگاه و ارج‌گذاري به فعاليت‌هاي قرآني، انس و آشنايي بيشتر دانشجويان با فرهنگ غني قرآن كريم، شناسايي، آموزش و انسجام دانشجويان ممتاز در حوزه قرآن كريم و زمينه سازي براي شكوفايي استعدادهاي قرآني دانشجويان دانشگاههاي علوم پزشكي را از جمله اهداف اين جشنواره عنوان كرد.
وي افزود: برگزاري نمايشگاه و نشست‌هاي تخصصي و كرسي آزاد انديشي با حضور دانشجويان از ديگر برنامه‌هايي است كه در حاشيه اين جشنواره برگزار مي شود.
تركستاني ادامه داد: وزارت بهداشت معتقد است اساتيد و كاركنان را به صورت ساماندهي‌ شده هر ساله نه فقط به صورت جشنواره بلكه به صورت مستمر با فرهنگ قرآني بيشتر آشنا كند.
وي برگزاري جشنواره هاي قرآني ويژه كاركنان و اساتيد و دانشجويان دانشگاههاي علوم پزشكي را انگيزه و بستري براي انس با قرآن برشمرد و گفت: دستاورد اين جشنواره‌ها بايد تغيير نگرش و رفتار به سوي قرآني شدن باشد.
تركستاني يكي از بهترين و كوتاه‌ترين راه‌ها براي بالا بردن بصيرت دانشجويان را برگزاري كرسي‌هاي آزاد انديشي دانست و اظهار داشت: اين كرسي‌ها در تمام بحث‌هاي سياسي، عقيدتي و مذهبي برگزار مي‌شوند.
معاون وزير بهداشت اظهار داشت: با توجه به چالش‌هايي كه در اين موضوع مطرح مي‌شود و هماهنگي كه با نمايندگان ولي فقيه در دانشگاه‌ها صورت گرفته است، آيين‌نامه كرسي‌هاي آزادانديشي با هماهنگي وزارت علوم و دفتر مقام معظم رهبري در سطح دانشگاه‌ها به امضاي وزير رسيده است.
تركستاني از تشكيل كارگاه‌هايي در سطح مديران فرهنگي و دانشجويان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي خبر داد و تصريح كرد: تشكيل كارگروه‌ها براي آشنايي با قرآن و مسائل قرآني و بالابردن بصيرت دانشجويان و مديران فرهنگي است.
تركستاني از برگزاري جشنواره فرهنگي در رشته‌هاي مختلف در سطح دانشگاهي خبر داد و گفت: اين جشنواره در دو دوره گذشته به صورت كشوري برگزار شده كه براي كيفيت بخشيدن به آن در اين دوره ابتدا از مرحله دانشگاهي آغاز شده است كه در مراحل بعدي در سطح كشوري برگزار مي‌شود.
وي درمورد تغيير در سرانه دانشجويي دانشگاه‌ها پس از اجراي قانون هدفمندسازي يارانه ها نيز گفت: كارگروه‌هايي براي برآورد تاثير اجراي اين قانون بر هزينه‌هاي حوزه معاونت‌هاي دانشجويي و فرهنگي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي تشكيل شده است و هزينه‌هاي تحميل شده از اين محل بطور قطع به صورت متمم و يا از اعتبارات وزارتخانه تامين مي‌شود.
معاون وزير بهداشت از واگذاري سالانه 20 درصد حوزه دانشجويي تحت پوشش در برنامه پنجم توسعه خبر داد و گفت: با اجراي اين تمهيدات و برنامه ها پس از اجراي قانون هدفمندسازي يارانه ها دانشگاه‌ها با مشكل خاصي مواجه نمي‌شوند و امسال سرانه فرهنگي دانشجويي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي بيش از دو برابر شده است.
تركستاني با اشاره به كمبود خوابگاه‌هاي دانشجويي در دانشگاه‌هاي علوم پزشكي افزود: كمبود خوابگاه باعث افزايش ظرفيت خوابگاه‌ها مي‌شود كه با مصوباتي كه در سفرهاي رئيس‌جمهور به استانها ساخت خوابگاه در بسياري از دانشگاه‌ها مصوب شده است كه با اجراي اين مصوبات اين مشكل قابل حل است.
وي از تقويت ارزيابي و نظارت بر حوزه فرهنگي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي خبر داد و گفت: تخصيص اعتبارات در اين حوزه بسته به عملكردي است كه دانشگاه‌ها به ما ارائه مي‌دهند.
معاون دانشجويي و فرهنگي وزارت بهداشت نشاط و پويايي و ايجاد فضايي آرام و مطمئن براي دانشجويان علوم پزشكي را نيز يكي از اهداف اين معاونت براي ارتقا سطح فرهنگي دانشجويان عنوان و بيان كرد: حوزه ورزش دانشگاه‌هاي علوم پزشكي براي ايجاد نشاط در دانشجويان نيازمند تغيير و تحول است.
تركستاني كمبود امكانات و فضا در دانشگاه علوم پزشكي را يكي از مشكلات دانشجويان عنوان كرد و از مسئولان اين دانشگاه‌ها خواست براي كانون‌ها و تشكل‌هاي دانشجويي فضاي بيشتري در نظر بگيرند.
انتهاي پيام/خ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها