عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

احمدي نژاد تاكيد كرد: تغيير روش كنوني درمان بيماران

احمدي نژاد تاكيد كرد: تغيير روش كنوني درمان بيماران
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:11 ق.ظ

احمدي نژاد تاكيد كرد:
تغيير روش كنوني درمان بيماران
جام جم آنلاين: رييس جمهوري توجه به سلامت عمومي را از مهمترين برنامه‌هاي دولت در سال آينده در حوزه بهداشت و درمان بيان كرد و تاكيد نمود كه روند كنوني درمان بيماران در كشور اشتباه است و بايد تغيير كند.

به گزارش ايرنا ، دكتر محمود احمدي‌نژاد شامگاه دوشنبه بعد از گشايش مركز علوم اعصاب و بزرگترين بخش آي.سي.يو كشور در بيمارستان خاتم‌الانبياء و در جمع خبرنگاران گفت: مهمترين برنامه‌هاي دولت در سال آينده در حوزه بهداشت و درمان اجراي دو سياست اساسي در حوزه سلامت عمومي است.

وي توسعه خدمات بهداشتي، سلامتي و درماني كشور را از جمله برنامه‌هاي دولت در سال آينده ذكر كرد و اظهار اميدواري نمود كه در سال آينده در اين زمينه ، كشور با يك جهش مواجه شود.

رييس جمهور در ادامه به اجراي طرح پزشك خانواده در چند سال اخير در روستاها اشاره كرد و گفت: براساس برنامه، اين طرح سال آينده در شهرها اجرايي خواهد شد.

وي تغيير روند شيوه كنوني درمان بيماران را از ديگر برنامه‌هاي حوزه بهداشت و درمان در سال آينده برشمرد و گفت: روند كنوني درمان در كشور اشتباه و معكوس است.

به گفته رييس جمهور ، در روش كنوني هر فردي كه كسالتي دارد ابتدا به پزشك متخصص مراجعه مي‌كند كه اين روش درست نيست. بايد همه مردم تحت مراقبت دائمي باشند و سلامت آنها توسط پزشك خانواده كه همان پزشك عمومي است بررسي و در صورت نياز به آزمايش و درمان، به پزشك متخصص مراجعه شود.

هزينه‌هاي دولت براي تشخيص بيماري‌هايي كه وجود ندارد

رييس جمهور با بيان اينكه حجم زيادي از كمكها ي دولت براي تشخيص بيماري هاي كه نياز نيست هزينه مي‌شود، افزود: بايد هر فرد پزشك خانواده و پرونده پزشكي داشته باشد و در دوره هاي مختلف زماني سلامت خود را بررسي كند.

دكتر احمدي نژاد اجراي طرح پزشك خانواده در روستاها را كليد تحول در سلامت كشور ذكر كرد و گفت: اين برنامه طي چندسال اخير از روستاها آغاز شده و اميد مي‌رود كه از سال اينده در شهرها نيز گسترش يابد بطوري كه هر فرد يك پزشك خانواده داشته باشد.

وي همچنين گسترش بيمه در جامعه را از ديگر برنامه‌هاي دولت در سال آينده برشمرد و گفت: هم‌اكنون نزديك به 90 درصد افراد جامعه تحت پوشش بيمه خدمات درماني و جمع زيادي نيز تحت پوشش بيمه تامين اجتماعي هستند اما بايد بگونه‌اي عمل كنيم تا همه افراد جامعه تحت پوشش بيمه قرار گيرند.

رييس جمهور سپس به هزينه‌هاي سنگين بيماري‌هاي خاص و صعب‌العلاج اشاره كرد و گفت: بايد بنحوي اقدام شود تا همه اين بيماران نيز تحت پوشش بيمه قرار گيرند، زيرا هزينه‌هاي اين گروه از بيماران براي بسياري از آنها قابل پرداخت نيست.

توسعه مراكز توانبخشي در سراسراستانها ويژه جانبازان

دكتر احمدي نژاد با بيان اينكه جانبازان همه هستي خود را براي استقلال، عزت و آرمان ملت فدا كردند، به افتتاح مركز تخصصي با تجهيزات مناسب ويژه جانبازان در بيمارستان خاتم‌الاانبياء اشاره و اظهار اميدواري كرد كه بتوان چنين مجموعه‌هايي را در سراسر كشور ايجاد كرد.

وي به جانبازان شيميايي وضايعات نخاعي ناشي از آثار هشت سال دفاع مقدس اشاره كرد و مسافرت براي برخي از اين قشر را بسيار سخت دانست.

دكتر احمدي‌نژاد با بيان اينكه سال آينده برنامه ايجاد چنين مراكزي در سراسر كشور با جديت بيشتري پيگيري خواهد شد، افزود: مجموعه‌هاي توانبخشي در برخي استانها وجود دارند كه داراي نواقصي هستند. با اين حال بايد بتوانيم در تمام استان‌ها مجموعه‌هاي توانبخشي ايجاد كنيم تا امكانات مورد نياز جانبازان براي رسيدگي به امور درماني آنها فراهم باشد.

وي يادآور شد: خدمات درماني به بيماران شيميايي، عصبي و نخاعي از سخت‌ترين نوع خدمات رساني است كه اكنون با تجهيزات كامل در بيمارستان خاتم‌الانبيا با همكاري بنياد شهيد براي جانبازان در نظر گرفته شده است.

رييس جمهوري بعد از افتتاح مركز يادشده،‌ با تعدادي از جانبازان بستري شده در بخش ضايعات نخاعي ديدار و با آنان گفت و گو كرد.

 سنگینی باری که خدا به دوش ما می گذارد آنقدر نیست که کمرمان راخرد کند بلکه آنقدر است که ما را برای دعا به زانو در آورد.


 

Hosyin

Hosyin
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 1437
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها