عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

چگونه از سلامتی حافظه رم مطمئن شویم؟

چگونه از سلامتی حافظه رم مطمئن شویم؟
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:14 ق.ظ
حافظه رم یکی از مهم‌ترین قطعات تشکیل‌دهنده رایانه است که کار آن ذخیره همه ابعاد مربوط به برنامه‌های نرم‌افزاری کاربردی که اجرا می‌کنید و تمام داده‌های مورد استفاده شما است. همچنین رم داده‌های مهم مربوط به ویندوز را در خود نگه می‌دارد. هر مشکل رم می‌تواند به‌طور غیرقابل تصوری جدی باشد. اگر رایانه شما قاطی کرده یا خیلی کند عمل می‌کند یا حتی از کار باز می‌ایستد، ممکن است اشکال از رم دستگاه شما باشد.
برای جلوگیری از این نوع اشکالات بهتر است هر چند وقت یک‌بار، با اجرای یکی از انواع برنامه‌های تشخیص‌دهنده (Diagnostic) مانند Memtest86+ ایراد رم را به‌موقع تشخیص داده و آن‌را رفع کنیم. این برنامه را می‌توانید از آدرس: www.memtest.org دانلود و در حالت ایزو (Iso) روی لوح فشرده رایت کنید. نگارش۲ این نرم‌افزار برای ویندوز اکس‌پی و نگارش۳ آن مخصوص ویستا است. این برنامه قبل از استارت ویندوز، مستقیما از روی لوح فشرده قابل بوت بوده، اجرا شده و یک سری آزمایش‌ها را روی رم شما انجام می‌دهد. ما در اینجا مراحل و نحوه انجام این آزمایش‌ها را برای شما شرح می‌دهیم.
۱- قبل از هر کار بایوس دستگاه خود را روی حالت بوت از درایو لوح فشرده قرار داده و لوح فشرده را در درایو رایانه خود گذاشته و آن‌را ری‌استارت کنید. برنامه به‌صورت خودکار بالا آمده، آزمایش‌ها را در محیط رایانه اجرا می‌کند. شما می‌توانید اطلاعات سیستم و وضعیت جاری آزمایش را بر نمایشگر ببینید. آزمایش ممکن است ۲۰دقیقه طول بکشد. پس از اتمام آزمایش یک پیغام دریافت می‌کنید که خطاهای یافته شده و کامل شدن آزمایش را به شما نشان می‌دهد.
۲- این جزئیات، سرعت کنونی حافظه رم DDR را به شما نشان داده، سپس آن‌را با نرخ تعیین شده سرعتی که رم شما باید داشته باشد، مقایسه می‌کند. اگر سرعت آن خیلی کمتر یا بیشتر از سرعت استاندارد حافظه بود، رم شما دچار مشکل شده است. البته درصد خطاهایی کوچک در حد ۵درصد برای رم قابل چشم‌پوشی است. عموما قطعات، سرعت را کمی بیش از حد استاندارد نشان می‌دهند.
۳- اگر می‌خواهید خودتان آزمایش را انجام دهید، دکمه C را فشار داده و نگهدارید. البته امکان دارد نیاز به ری‌ست کردن رایانه و اجرای دوباره لوح فشرده برنامه داشته باشید تا به منوی اجرا و تنظیمات آزمایش دسترسی پیدا کنید. دکمه ۱ را برای دستیابی به فهرست انتخاب فشاردهید. برای انتخاب آزمایش، دکمه ۳ را فشار داده و سپس یکی از دکمه‌های ۰ تا ۹ را برای اجرای آزمایش مورد نظر فشار دهید. فهرست آزمایش‌ها و آخرین نگارش نرم‌افزار را در سایت این نرم‌افزار می‌توانید بیابید.

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها