عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

آشنایی با حافظه فلش USB

آشنایی با حافظه فلش USB
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:28 ق.ظ


 
حافظه فلش USB یک وسیله ذخیره اطلاعات سبک وزن است که می تواند به هر کامپیوتر که دارای پورت یا سوکت USB باشد متصل شود. پورت USB کامپیوتر می تواند USB۱.۱ یا USB۲.۰ باشد که مشکلی برای اتصال به کامپیوتر پیش نمی آید چون همه حافظه های فلش USB۲.۰ قابلیت کار با USB۱.۱ را دارند.
▪ توجه: حافظه فلش USB راممکن است با نامهای
ـ Jump Drive, Pen Drive یا Pocket Drive
ـ بشنوید که همه یک نوع حافظه هستند.
ـ درباره USB۲.۰ بیشتر بدانیم.
USB۲.۰ تحولی در پرتکل ورودی خروجی های USB بود که سرعت انتقال اطلاعات را بسیار افزایش داد.
USB۱.۱ ماکزیمم سرعتی برابر ۱۲ مگابایت بر ثانیه دارد. این استاندارد امروز در کارخانجات با برچسب Full_Speed یا USB مشخص شده اند.
USB۲.۰ ماکزیمم سرعتی برابر ۴۸۰ مگابایت بر ثانیه دارد. که این استاندارد جدیدتر امروزه با برچسب High Speed USB مشخص شده اند. توجه داشته باشید که این سرعت برابر توان دستگاهی که دارای پورت USB است نمی باشد بلکه این ماکزیمم سرعتی است که می توان اطلاعات را از پورت USB انتقال داد.در حاشیه مطلب بدانید موس و کی برد فقط به ۱.۵ مگابایت بر ثانیه نیاز دارد. این سطح از کارایی را USB یا USB Low_Speed می نامند.به عنوان خریدار حافظه فلش ابتدا ازز وجود برچسب USB۲.۰ High_Speed روی آن مطمئن شوید.
● دگرگونی حافظه فلش USB۲.۰
حافظه های فلش مرتباً با افزایش ظرفیت دچار دگرگونی شده اند. اما آنها با سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات آنها هم دچار دگرگونی شده است.
- سرعت خواندن ــ سرعتی که حافظه فلش اطلاعات شما را می خواند یا بازیابی می کند.
- سرعت نوشتن ــ سرعتی که اطلاعات روی حافظه فلش نوشته می شود.
اگر شما فایلهای با حجم زیاد جابجا می کنید یا درباره کارایی فلش خود سختگیر هستید. این فاکتور ها برای شما بسیار اهمیت پیدا خواهد کرد. چون ممکن یک حافظه فلش High _ Speed بخرید ولی کلاه سر شما رفته باشد! چون بنده حافظه های فلش USB ای دیده ام که از ۵.۵ مگابایت بر ثانیه تا ۳۸ مگابایت بر ثانیه سرعت داشته اند و این سرعت همچنان در حال افزایش است. و ممکن است زمانیکه اقدام به خرید می کنید باز هم سرعتهای بالاتری موجود باشد. ولی معمولا فروشندگان یا در این مورد اطلاعات کافی ندارند یا نمی خواهند این اطلاعات را در اختیار خریدار قرار دهند پس در هنگام خرید بهتر است حواستان جمع باشد.
 

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها