عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

كشف مجموعه داستان گمشده‌ي «دو موريه» پس از 70 سال

كشف مجموعه داستان گمشده‌ي «دو موريه» پس از 70 سال
سه شنبه 3 اسفند 1389  08:58 ق.ظ

مجموعه داستان كوتاه گمشده‌ي «دافنه دو موريه» پس از 70 سال پيدا شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين مجموعه داستان كوتاه با نام «عروسك» پس از 70 سال توسط يكي از علاقه‌مندان به آثار «دو موريه»، نويسنده‌ي رمان مشهور «ربكا»، در ميان كتاب‌هايش پيدا شد.

«عروسك» نام يكي از 13 داستان كوتاهي است كه در سال 1928 نوشته شده و قرار است در يك مجموعه داستان كوتاه در ماه مي به چاپ برسد.

به نوشته‌ي روزنامه‌ي اينديپندنت، «آن ويلمور» كه در يك كتاب‌فروشي كار مي‌كند، فردي است كه اين مجموعه داستان كوتاه را در يك كتاب، كه در بردارنده‌ي آثار ممنوع‌الچاپ نويسندگان مختلف در سال 1937 است، پيدا كرده است.

«دافنه براونينگ» (1989 ـ 1907) بيشتر با نام «دافنه دو موريه» در دنياي ادبيات شناخته شده است. وي يك رمان‌نويس و نمايشنامه‌نويس معروف انگليسي است كه بيشتر شهرتش را مديون رمان «ربكا» (1938) است.

هم‌چنين داستان كوتاه او با عنوان «پرندگان» نيز معروف است. بعدها اين دو كتاب توسط «آلفرد هيچكاك» به فيلم تبديل شد.

از ديگر آثار اين نويسنده‌ي زن مي‌توان به «روح دوست‌داشتني»، «يك تصوير»، «ميكده جامائيكا»، «من هرگز دوباره جوان نخواهم شد» و «سپر بلا» اشاره كرد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها