عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

پژوهشكر و متفكر اسلامي مصر: با الگو گرفتن از رهبران ايراني، به عزت و عظمت دست مي‌يابيم

پژوهشكر و متفكر اسلامي مصر: با الگو گرفتن از رهبران ايراني، به عزت و عظمت دست مي‌يابيم
سه شنبه 3 اسفند 1389  09:02 ق.ظ

در سومين روز از برگزاري كنفرانس بين‌المللي وحدت اسلامي، جلسه‌ي عمومي با حضور انديشمندان جهان اسلام براي بررسي مسائل عالم اسلام به رياست دكتر كمال الهلباوي پژوهشگر و متفكر اسلامي از كشور مصر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار دين و معارف اسلامي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) اين جلسه‌ي عمومي با حضور انديشمندان جهان اسلام و در جهت بررسي تحولات منطقه، بيداري جهان اسلام، راهكارهاي تقريب مذاهب اسلامي و مهم‌ترين مسائل جهان اسلام تشكيل شده است.

قرار است در اين جلسه دكتر كمال الهلباوي پژوهشگر و متفكر اسلامي از كشور مصر به عنوان رييس جلسه و حجت‌الاسلام والمسلمين محسن قمي و محمدحسن اختري به عنوان نواب رييس، اداره‌ي جلسه را بر عهده گيرند و انديشمنداني از كشورهاي اسلامي به ايراد سخنراني بپردازند.

از جمله سخنرانان اين اجلاس، دكتر حسن رحيم‌پور ازغدي عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي و هم‌چنين دكتر محمد نهاونديان رييس اتاق بازرگاني ايران خواهند بود.

به گزارش ايسنا، در ابتداي اين جلسه، دكتر كمال الهلباوي خاطرنشان كرد: اميدواريم در سايه‌ي اين نشست‌ها و با الگو گرفتن از جمهوري اسلامي ايران، امت اسلامي جايگاه والاي خود را در امور رهبري جهان پيدا كند و به قدرت سابق خود دست يابند.

وي با بيان اين‌كه متاسفانه برخي با دشمنان اسلام دوستي مي‌كنند و با همديگر دشمني دارند، گفت: بايد از اين همايش‌ها در اين كشور بزرگ و صاحب منزلت كه در برابر هيمنه‌ي غرب ايستاد، استفاده كنيم.

اين پژوهشگر و متفكر مصري تاكيد كرد: ما در سايه‌ي جمهوري اسلامي ايران و با الگو گرفتن از رهبران ايراني مي‌توانيم به عزت و عظمت دست پيدا كنيم.

الهلباوي هم‌چنين ديدار مهمانان كنفرانس وحدت اسلامي با مقام معظم رهبري و رياست جمهوري اسلامي ايران را با ارزش، سودمند و داراي جايگاه بسيار مهم عنوان كرد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها