عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مستند «بادبان‌هاي شکسته» در شبكه چهار

مستند «بادبان‌هاي شکسته» در شبكه چهار
سه شنبه 3 اسفند 1389  09:03 ق.ظ

*** شبكه چهار

محمد ميرکاني «بادبان‌هاي شکسته» را براي شبکه چهار سيما تهيه مي‌کند.

 

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، مستند «بادبادهاي شکسته» در گروه مستند شبکه چهار مراحل تحقيق و نگارش را طي مي کند.

ميرکاني گفت: بادبان هاي شکسته درباره گروهک‌ها و فرقه‌هاي انحرافي است که از دهه 1320 به بعد در ايران به مرور تشکيل شدند، اين فرقه‌ها با برداشت هاي غلط از دين سعي در به انحراف کشيده شده افکار مردم به خصوص نسل جوان و دانشجو داشته‌اند.

ميرکاني اين نويد را داد که اين مستند با ساختاري جديد و متفاوت به بييندگان فرهيخته شبکه چهار ارائه خواهد شد.

او افزود: اين مستند اوايل سال آينده پيش توليد آن آغاز خواهد شد.

ـ «روي خط باشيد» چهارشنبه به موضوع رضايت‌مندي و اميد به زندگي مي پردازد.

«روي خط باشيد» با حضور دکتر گودرز اکاشه به موضوع رضايت‌مندي و اميد به زندگي مي پردازد. اين برنامه محصول گروه فرهنگي، اجتماعي و اقتصاد شبکه چهار سيماست و در هر برنامه به يکي از موضوعات روانشناسي مانند خودباوري فردي و اجتماعي، رضايت‌مندي، رعايت حريم حجاب و عفاف، قناعت و ساده زيستي و غيره مي پردازد. شايد چنين برنامه اي در تلويزيون سابقه زيادي داشته باشد اما تفاوت روي خط باشيد با ديگر برنامه هاي اين چنيني اين است که مردم مي توانند سوالاتشان را به طور مستقيم با کارشناس برنامه در ميان بگذارند. «روي خط باشيد» سعي دارد با برقراري ارتباطي صميمي با مخاطب رابطه دو طرفه اي را برقرار کند و مخاطبان به صورت تلفني يا پيامک مسائل خود را با کارشناس برنامه حول محور موضوع برنامه در ميان بگذارند.

اين برنامه به تهيه‌کنندگي مسعود محمود خواه روزهاي شنبه، دوشنبه و چهارشنبه به صورت زنده ساعت 17 و 15 دقيقه به روي آنتن ميرود.

 

*** شبكه آموزش

برنامه زنده «‌عمق آب»‌ با محوريت بررسي و جايگاه مهندسي به ياد دانشمند بزرگ ايران خواجه نصير‌الدين طوسي و روز مهندسي روز پنجشنبه ـ پنجم اسفند ـ در شبكه آموزش پخش مي شود.

اين برنامه در آيتم هاي مختلف به جامعه مهندسي از فضاهاي آموزشي تا زندگي‌هاي مدرن شهري و ساخت و ساز با حضور كارشناسان مجرب مي پردازد. گزارشي از وضعيت نظام مهندسي و چگونگي ساخت و ساز ا ززمان ايجاد سقف ، يادگيري ساخت و ساز ت آينده سكونت در كره زمين و ديگر كره‌ها از مباحث اصلي گفت وگوي چهره به چهره با مهمان‌هاي ويژه اين برنامه زنده است. «عمق آب» به تهيه‌كنندگي و كارگرداني محمود كريمي از ساعت 14 به مدت 480 دقيقه روي آنتن شبكه آموزش مي‌رود.

 

*** شبكه دو

«خوان نوروزي» عنوان ويژه برنامه اي از گروه مستند شبکه دو سيماست که به تهيه‌کنندگي مرتضي ندايي «هفت سين چيني» را به عنوان يک فرهنگ فولکوريک و اصيل ايران باستان، در ايام نوروز مورد کنکاش قرار مي دهد.

«خوان نوروزي» در 13 قسمت تهيه مي شود که در هر روز از ايام نوروز عناوين و موضوعاتي چون «کتاب آسماني و دعاي تحويل سال»، «سيب به عنوان ميوه اي بهشتي و نماد زايش»، «سمنو: نماد رويش و برکت»، «سنجد: نماد عشق، دلباختگي و سنجيدگي عقل»، «سبزه: نماد شادابي و سرسبزي»، «سماق: نماد چاشني و محرک شادي»، «سير: نماد داروي تندرستي و از بين برنده دردها»، «آينه: نماد روشنايي»، «ماهي: نشانه برکت» و «تخم مرغ نيز که نمادي از نطفه و باروري و زايش است» را مورد بررسي قرار مي دهد.

در ويژه برنامه «خوان نوروزي» فيلم‌هايي در راستاي چشم اندازي به هر يک از عنصرهاي متعلق به «سفره هفت سين» ساخته و پخش مي شود که کار ساخت آنها به دليل وجود تنوع قوميت در کشور، وحدت اقوام ايراني در سايه نوروز، ثبت آيين ها و مراسم نوروزي مختلف و شناخت هرچه بيشتر اقوام ايران زمين در نقاط مختلف جغرافيايي کشور توسط کارگردانان متفاوتي ساخته مي شود.

از جمله فيلم‌هايي که در قالب مجموعه برنامه «خوان نوروزي» توليد و از شبکه دو سيما پخش مي شوند مي توان به فيلم «سير» به کارگرداني حسين مشک آباديان در بوشهر، «مقدمات نوروز» به کارگرداني محموعلي هاشم زهي در سيستان و بلوچستان، «تخم مرغ» به کارگرداني محمدرضا فرزاد در گيلان، «ماهي» به کارگرداني محمد مقدم در کاشان و تهران، «سيب» به کارگرداني اميد بلاغتي در تهران، کرج، اراک و دماوند و فيلم «سمنو» به کارگرداني شهرام ميراب اقدام در تهران، زنجان و اراک اشاره کرد.

ـ «جهان در سال 89» عنوان ويژه برنامه‌اي از گروه سياسي شبکه دو سيماست که به تهيه‌کنندگي وحيد نهضت براي پخش در ايام نوروز تهيه و توليد مي شود.

اين مجموعه 13 قسمتي مهمترين تحولات سال 89 را مورد تحليل و بررسي قرار مي دهد. در اين برنامه حضور دو مجري نوجوان و يک عروسک خرگوش که نمادي از سال جديد است (سال 90 ، سال خرگوش)، فضايي مفرّح و شاد را به «جهان در سال 89» بخشيده است. بررسي دستاوردهاي علمي کشور در کنار ساير پيشرفتها در عرصه هاي مختلف با حضور کارشناس در استوديوي برنامه، از جمله مباحثي به شمار مي روند که در برنامه نوروزي «جهان در سال 89» مورد واکاوي قرار خواهد گرفت.

در اين برنامه يک مسابقه پيرامون برنامه براي نوجوانان داخل استوديو و بينندگان «جهان در سال 89» ترتيب داده شده که شرکت کنندگان با ارسال پيامک به شماره هايي که در حال پخش برنامه اعلام مي شود، مي توانند در اين برنامه شرکت کنند. عفيفه عابدي با همکاري مهدي عزّتي نگارش متن اين برنامه را بر عهده دارند. توليد اين برنامه از 14 اسفند آغاز خواهد شد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها