عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

دبيركل مجمع جهاني اهل بيت(ع): علماي اسلام انديشه‌ي وحدت امت مسلمانان را گسترش دهند

دبيركل مجمع جهاني اهل بيت(ع): علماي اسلام انديشه‌ي وحدت امت مسلمانان را گسترش دهند
سه شنبه 3 اسفند 1389  09:04 ق.ظ

دبيركل مجمع جهاني اهل بيت(ع) با بيان اين‌كه يكي از مشكلات فراروي مسلمانان و انديشمندان اسلامي اين است كه نتوانسته‌ايم به وحدت جامعه‌ي اسلامي در عمل جامه‌ي عمل بپوشانيم، گفت: وظيفه‌ي علماي دين و مسوولان جوامع اسلامي اين است كه انديشه‌ي وحدت امت مسلمانان را به عنوان يك ضرورت عقلي، اجتماعي و ديني گسترش دهند.

به گزارش خبرنگار دين و معارف اسلامي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) حجت‌الاسلام والمسلمين محمدحسن اختري بعدازظهر امروز در جلسه‌ي عمومي بررسي مسائل عالم اسلام در سومين روز برگزاري كنفرانس بين‌المللي وحدت اسلامي خاطرنشان كرد: اين حقيقت تلخي است كه ما گرچه از نظر ايده و انديشه معتقد به وحدت اسلامي هستيم، اما به طور عملي نتوانسته‌ايم به اين وحدت جامه‌ي عمل بپوشانيم. لذا ما بايد در زمينه‌ي انديشه، تئوري و فكر، اين مهم را توسعه دهيم و تعميق ببخشيم.

وي يادآور شد: وظيفه‌ي علماي اسلام است كه انديشه‌ي وحدت امت اسلامي را به عنوان يك ضرورت در ميان طبقات جامعه‌ي اسلامي گسترش داده و تعليم دهند تا فرهنگ امت واحده، فرهنگ وحدت به عنوان يك فرهنگ اصيل جا بيفتد.

عضو شوراي عالي مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي با اشاره به نقش رسانه‌ها، اساتيد، دانشجويان و صاحبان دولت در تعميق و گسترش انديشه‌ي وحدت امت اسلامي، گفت: بايد اين انديشه را در كتاب‌هاي درسي براي فرزندان خود از ابتدايي تا دانشگاه آموزش دهيم تا فرزندانمان با روحيه‌ي وحدت رشد يابند.

اختري در عين حال خاطرنشان كرد: متاسفانه اكنون با يك سلسله كتاب‌ها، نوشته‌ها و رسانه‌ها مواجه هستيم كه به طور دائم عليه وحدت امت اسلامي تلاش مي‌كنند و انديشه‌ي مقابله و رويارويي را توسعه مي‌دهند كه بايد اين كنفرانس به عنوان مباني اوليه‌ي تحقق وحدت مقابل آنها را بگيرد.

وي هم‌چنين با اشاره به اين‌كه قرآن كريم بهترين نسخه و آموزه براي پياده كردن وحدت و يكپارچگي است، گفت: در آيات متعدد بر اعتصام به حبل‌الله، عدم تنازع، اخوت اسلامي، عدم تفرقه و مقابله با دشمنان و زورگويان و اتحاد در برابر آنها به عنوان اصول عملياتي وحدت امت اسلامي تاكيد شده است.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها