عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

معاون بين‌الملل دفتر مقام معظم رهبري: امروز نظريه‌هاي سكولاريسم دور انداخته شده است

معاون بين‌الملل دفتر مقام معظم رهبري: امروز نظريه‌هاي سكولاريسم دور انداخته شده است
سه شنبه 3 اسفند 1389  09:49 ق.ظ

يك عضو شوراي عالي مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي گفت: جمهوري اسلامي ايران همواره منادي وحدت جهان اسلام بوده و رهبران آن تاكيد كرده‌اند كه اگر جهان اسلام به قدرت و ظرفيت خود پي ببرد قطعا وضعيت جهان به گونه‌اي ديگر خواهد بود.

به گزارش خبرنگار دين و معارف اسلامي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) حجت‌الاسلام والمسلمين محسن قمي طي سخناني در سومين روز برگزاري كنفرانس بين‌المللي وحدت اسلامي با اشاره به اين‌كه در قرن 20 دو كنفرانس ماركسيستي و ليبراليستي در شرق و غرب حاكم بود، گفت: در آن زمان جايگاهي براي گفتمان معنوي، ديني و اخلاقي به چشم نمي‌خورد و دشمنان اسلام تلاش خود را براي دين‌زدايي از كشورهاي اسلامي به كار گرفته بودند كه در يك قرن گذشته بيشترين تلاش خود را در سه كشور تونس، تركيه و ايران انجام دادند، اما بعد از گذشت نيم قرن اين تلاش‌ها بر ضد آنها تبديل شد كه امروز اولين تلاش‌هاي مردمي را در كشور تونس شاهد هستيم.

وي خاطرنشان كرد: در ايران نيز در 50 سال گذشته دشمنان اسلام تمام تلاش خود را براي حذف دين از صحنه‌ي اجتماع انجام دادند، اما به بركت انقلاب اسلامي، آنها به خواسته‌هاي خود نرسيدند و امروز اين موج بيداري را در كشور مصر شاهد هستيم كه پرچمدار بيداري اسلامي شده است.

معاون بين‌الملل دفتر مقام معظم رهبري خاطرنشان كرد: اين كنفرانس مي‌تواند خطاب به كشورهاي غربي بگويد كه براي مبارزه با اسلام بيهوده تلاش نكنيد. امروز نظريه‌هاي سكولاريسم دور انداخته شده است و اسلام يك گفتمان زنده و پرنشاط است كه مي‌تواند الگويي شفاف و كارآمد براي بشريت ارايه دهد.

وي تاكيد كرد: اگر كشورهاي غربي دخالت‌هاي بي‌جا در امور كشورهاي اسلامي كنند و بخواهند حركت‌هاي اسلامي مردم مصر و تونس را مصادره كنند اين بار مردم مسلمان در همه‌ي كشورهاي اسلامي پاسخ دندان‌شكني به آنها خواهند داد.

قمي با بيان اين‌كه بيداري جهان اسلام امروز محدود به مصر و تونس نخواهد بود، گفت: امروز شاهد بي‌عدالتي و ظلم و ستم در دنيا هستيم و اين حركت عدالت‌خواهانه مرزها را درمي‌نوردد و نظام جديدي مبتني بر اخلاق و معنويت حاكم خواهد شد. ما بايد در برابر سختي‌ها، برادران مسلمان خود را توصيه به صبر و بصيرت كنيم.

اين پژوهشگر اسلامي با بيان اين‌كه ايران اسلامي همواره منادي وحدت جهان اسلام بوده است، گفت: شناسنامه انقلاب اسلامي ايران، اسلامي بوده است و نداي دعوت جمهوري اسلامي، دعوت به وحدت علما و امت اسلامي است كه اميدواريم سال آينده در شرايطي كنفرانس را برگزار كنيم كه جهان اسلام از جايگاه مناسب خود در نظام بين‌المللي برگزار شود.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها