عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

در بحرين عدالت و حكومت قانون را مي‌خواهيم

در بحرين عدالت و حكومت قانون را مي‌خواهيم
سه شنبه 3 اسفند 1389  09:50 ق.ظ

يك انديشمند بحريني با بيان اينكه برخي‌ها اتفاقات اخير بحرين را مربوط به بحث طايفه‌گرايي مي‌دانند، افزود: ما به دنبال حكومتي قانوني، تدوين قانون اساسي جديد و چند اقدام ديگر از اين دست در بحرين هستيم.

به گزارش خبرنگار «دين و معارف اسلامي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، شيخ عبدالله دقاق در جلسه‌ي عمومي بررسي مسائل عالم اسلام در سومين روز برگزاري كنفرانس بين‌المللي وحدت اسلامي، با بيان اين‌كه ما در بحرين عدالت و حكومت قانون را مي‌خواهيم، اظهار كرد: سال‌هاست كه مردم ما براي تحقق حقوق خود تلاش مي‌كنند.

وي افزود: امروز جوانان ما با مشاهده‌ي جوانان مصر و تونس برانگيخته شده‌اند، اين در حاليست كه برخي مي‌گويند كه مردم بحرين به دنبال بحث طايفه‌گرايي هستند و مي‌خواهند كه شيعيان در آن‌جا حكومت كنند .

دقاق ادامه داد: ما در بحرين، حكومتي قانوني طبق قانون اساسي، تدوين قانون اساسي جديد، انتخاب نخست وزير توسط مردم، انحلال پارلمان و آزادي برخي زندانيان را خواستاريم.

اين انديشمند بحريني اظهار كرد: در چند سال اخير با ورود 300 هزار نفر به بحرين تلاش شده است كه تركيب جمعيتي مردم اين كشور را تغيير دهند.

وي ادامه داد: در 14 فوريه همه ديديم كه در پي اعتراض مسالمت‌آميز مردم بحرين با آنها چه اقدامي شد و با آنها به صورت مسلحانه برخورد كردند و پس از آن بود كه گفتند ما از آزادي بيان حمايت مي‌كنيم و از مردم عذرخواهي كردند ولي با اين حال در ساعت 3 بامداد روز پنج‌شنبه نيروهاي امنيتي به وسيله‌ي سلاح‌هاي مختلف از جمله 50 تانك، بسياري از مردم را كشتند.

دقاق با اشاره به كشتار وسيع انسان‌ها در بحرين، گفت: اين در حاليست كه بسياري از رسانه‌ها اجازه‌ي انعكاس اين رويدادها را ندارند.

اين انديشمند بحريني با بيان اين‌كه در پي اين اقدامات، برخي از علما درصدد صدور بيانيه هستند، خطاب به شركت‌كنندگان گفت: ما از شما مي‌خواهيم كه در جهت حمايت از مردم بحرين بيانيه صادر كنيد و ما بتوانيم در برابر سفارتخانه‌هاي عربي در كشورهاي مختلف تجمع كرده و نسبت به اين اقدامات اعتراض كنيم تا در نتيجه شبكه‌هاي تلويزيوني آنها را پوشش دهند.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها