عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

رييس گروه 77 خواستار شد: تقويت توانمندي‌هاي فني كشورهاي عضو از طريق دريافت اطلاعات و فن‌آوري‌

رييس گروه 77 خواستار شد: تقويت توانمندي‌هاي فني كشورهاي عضو از طريق دريافت اطلاعات و فن‌آوري‌
سه شنبه 3 اسفند 1389  09:53 ق.ظ

سفير و نماينده دائم جمهوري اسلامي ايران در وين به عنوان رييس گروه 77 در نشست فني کميسيون مقدماتي معاهده منع جامع آزمايش‌هاي هسته‌يي(CTBT) سخنراني كرد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) نشست فني معاهده منع جامع آزمايش‌هاي هسته‌يي از تاريخ 25 بهمن‌ماه کار خود را به مدت سه هفته در وين آغاز کرد.

اين نشست تخصصي به بررسي موضوعات فني مربوط به آماده‌سازي رژيم راستي‌آزمايي معاهده مي‌پردازد.

علي‌اصغر سلطانيه سفير و نماينده دائم جمهوري اسلامي ايران در وين که رياست گروه 77 را در سال 2011 بر عهده دارد در نشست عمومي اين اجلاس مهم بيانيه‌اي از طرف گروه -77 و چين (چين به عنوان عضو ناظر در اين گروه معمولا از اکثر مواضع گروه حمايت مي‌نمايد) را قرائت نمود که به عنوان اسناد سازمان به ثبت رسيد.

وي ضمن تشريح مواضع گروه 77 متشکل از کشورهاي در حال توسعه بر ضرورت توجه به نظرات اين گروه به عنوان بزرگترين گروه کشورهاي همفکر در اين سازمان تاکيد كرد.

با توجه به بودجه بيش از 120 ميليون دلاري اين سازمان و شرايط دشوار ناشي از بحران اقتصادي که بسياري از کشورها با آن مواجه هستند در اين بيانيه بر ضرورت صرفه‌جويي و عدم رشد بودجه تاکيد شد.

همچنين ايشان در اين بيانيه ضمن انتقاد از عدم توازن لازم در استخدام کارشناسان و کارکنان دبيرخانه که بيشتر آن‌ها از کشورهاي غربي مي‌باشند بر ضرورت اصلاح وضعيت موجود و حضور کارشناسان کشورهاي در حال توسعه در اين سازمان تاکيد كرد.

در اين بيانيه بر تقويت توانمندي‌هاي فني كشورهاي عضو از طريق دريافت اطلاعات و بهره‌وري‌هاي علمي و فن‌آوري‌هاي مربوطه اين سازمان تاكيد شد و در اين راستا به منظور توسعه اجتماعي و اقتصادي كشورها بر برگزاري دوره‌ها و كارگاه‌هاي آموزشي به منظور شناخت داده‌ها و محصولات نرم‌افزاري اين سازمان به ويژه براي کشورهاي در حال توسعه تاكيد كرد.

وي همچنين با توجه به برخي مشکلات و کاستي‌هاي فعلي به عدم توازن موجود در برنامه‌هاي نظام راستي‌آزمايي در اين سازمان اشاره نمود و خواستار حل و فصل آن گرديد.

اين نشست تا تاريخ 13 اسفندماه سال جاري ادامه خواهد داشت.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها