عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

وزير ارشاد: دشمنان اسلام به دنبال مصادره‌ حركت‌هاي مردمي در منطقه هستند

وزير ارشاد: دشمنان اسلام به دنبال مصادره‌ حركت‌هاي مردمي در منطقه هستند
سه شنبه 3 اسفند 1389  09:54 ق.ظ

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با اشاره به ضرورت وحدت در ميان امت اسلامي به‌ويژه در شرايط كنوني گفت: بايد با تمسك به وحدت براي به دست آوردن مجد و عظمت  گذشته امت اسلامي تلاش كنيم؛ چرا كه در سايه‌ي وحدت شاهد رشد و پيشرفت در عرصه‌هاي گوناگون خواهيم بود.

به گزارش خبرنگار «دين و معارف اسلامي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سيد محمد حسيني بعدازظهر روز دوشنبه در مراسم اختتاميه بيست و چهارمين كنفرانس بين‌المللي وحدت اسلامي با بيان اين‌كه عشق به وجود پيامبراكرم (ص) مايه وحدت و پيوند ميان مسلمانان است، خاطرنشان كرد: آشنايي و معرفت با پيامبراكرم (ص) سرانجام انسجام و وحدت جامعه‌ي اسلامي، عامل بيداري و بيزاري از كفر، نفاق و استبداد است.

وي خاطرنشان كرد: شايد در گذشته برخي افراد از تحقق بشارت‌هايي كه پيامبر (ص) براي بشريت داده بود مايوس بودند، امروز با تحولاتي كه شاهد هستيم تحقق وعده‌هاي الهي را خواهيم ديد.

حسيني با بيان اين‌كه در چنين شرايطي بيش از هر زمان نيازمند وحدت و انسجام هستيم، گفت: كنفرانس امسال داراي اهميت و جايگاه ويژه‌ايست؛ چرا كه در اين شرايط شديدا به همفكري‌ها نيازمند هستيم؛ زيرا در برهه‌ حساس تاريخي قرار داريم كه اگر اين خيزش‌ها به نتيجه نرسد يك استبداد و سركوب را شاهد خواهيم بود.

وزير ارشاد در عين حال تصريح كرد: امروز علائم و قرائن حاكي از پيروزي مسلمانان در سراسر جهان است.

وي با اشاره به اين‌كه به فرموده‌ي مقام معظم رهبري، عامل اصلي تفرقه ميان مسلمين، استكبارگران هستند، تصريح كرد: همه‌ي مذاهب اسلامي به اتفاق قبول دارند كه اگر دشمن به بخشي از سرزمين‌هاي اسلامي تعرض كرد بر همگان واجب است كه كمك كنند، اما مي‌بينيم متاسفانه شصت سال است كه رژيم صهيونيستي بر مسلمانان مظلوم فلسطين ستم مي‌كند كه عامل اصلي آن تفرقه و جدايي امت اسلامي است.

حسيني يادآور شد: دشمنان جهان اسلام طي ساليان گذشته براي ايجاد تفرقه و از هم پاشيدن امت اسلامي برنامه‌ريزي كرده‌اند و متاسفانه در اين ميان حكام وابسته به جاي در نظر گرفتن مصالح مردم، بيشتر پيرو خواسته‌ي مستكبران بوده‌اند و دشمنان نيز از همه‌ي ابزارها براي سلطه بر جهان اسلام استفاده كرده‌اند.

وي تاكيد كرد: بايد با تمسك به وحدت براي به دست آوردن مجد و عظمت از دست رفته‌ي امت اسلامي تلاش كنيم؛ چرا كه در سايه‌ي وحدت شاهد رشد و پيشرفت در عرصه‌هاي گوناگون خواهيم بود.

وي با تاكيد بر اين‌كه امروز پرده از چهره‌ي نفاق و مدعيان دروغين حقوق بشر افتاده است، گفت: امروز دشمنان بحث اسلام‌هراسي را دنبال مي‌كنند تا از اين راه براي ايجاد نفرت از اسلام استفاده كنند و در درون جامعه‌ي اسلامي سعي دارند با رعب و وحشت، همدلي و وحدت امت اسلامي را كمرنگ كنند. لذا بايستي بيش از پيش به وحدت و همدلي گذشته‌ي خود برگرديم.

به گزارش ايسنا، حسيني در ادامه با اشاره به تحولات منطقه خاطرنشان كرد: اين فرياد، خشم فروخفته‌ي ملت‌هاست كه تبديل به فريادي عليه افراد وابسته در منطقه شده است كه بعد از پيروزي انقلاب اسلامي اين خيزش‌ها را در منطقه شاهد هستيم.

وزير ارشاد تصريح كرد: امروز ديگر حكام وابسته نمي‌توانند در مقابل خيزش ملت‌ها بايستند؛ چرا كه ملت‌ها در صحنه هستند و قدرت پوشالي وابستگان غرب نمايان شده است. اين فرياد در منطقه عليه ديكتاتوري، استبداد، وابستگي، فساد و تبعيض است.

وي تاكيد كرد: زماني كه ملت‌ها اراده‌ي عزت و سرافرازي كنند و به صحنه بيايند آن زمان قضا و قدر الهي نيز با آنها همراه خواهد شد تا آن اراده محقق شود.

حسيني در پايان با بيان اين‌كه بايستي از تاريخ درس‌هاي فراوان بگيريم، گفت: انقلاب اسلامي ايران با وجود كارشكني و توطئه‌هاي دشمنان و با درايت امام راحل كه به دنبال تغييرات بنيادي و اساسي بود به پيروزي رسيد و باعث يك تحول اساسي شد و امروز بايد مراقب بود كه دشمنان اسلام به دنبال مصادره‌ي حركت‌هاي مردمي در منطقه هستند؛ در حالي كه تا آخرين لحظه از ديكتاتورها حمايت كردند.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها