عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

رييس‌جمهور: روند درمان و رسيدگي به سلامت مردم بايد تغيير كند

رييس‌جمهور: روند درمان و رسيدگي به سلامت مردم بايد تغيير كند
سه شنبه 3 اسفند 1389  09:55 ق.ظ

محمود احمدي‌نژاد با بيان اينكه كمك به درمان جانبازان جزو برنامه‌هايي است كه بايد با سرعت بيشتر تداوم داشته باشد، گفت:  در تمامي استان‌ها بايد بتوانيم مجموعه‌هاي توانبخشي ايجاد كنيم تا جانبازان عزيز بتوانند در اين مراكز به امور درماني خود بپردازند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، رييس‌جمهور كشورمان در حاشيه‌ افتتاح مركز علوم اعصاب و بخش «ICU» بيمارستان خاتم‌الانبيا (ص) با تبريك ولادت رسول اكرم (ص) و امام جعفر صادق(ع)، درباره‌ي كمك به جانبازان و هزينه‌هاي مداواي آنان گفت: جانبازان ما همه‌ي هستي خود را براي عزت و استقلال كشور و آرمان‌هاي ملت ما فدا كرده‌اند و بايد به آنها توجه كرد. درمان اين بيماران جزو پيچيده‌ترين و سخت‌ترين خدمات درماني است و خدماتي كه در بيمارستان خاتم‌الانبيا و بنياد شهيد براي جانبازان در نظر گرفته شده است و مجموعه‌ي مجهزي كه امروز آماده شده در اين راستا مي‌باشد.

وي افزود: اميدوارم بتوانيم خدمات خوبي به اين عزيزان ارايه دهيم و بتوانيم اين خدمات را در تمام استان‌ها به جانبازان داشته باشيم؛ چرا كه مسافرت براي برخي از جانبازان نظير جانبازان قطع نخاعي و يا جانبازان عصبي و شيميايي بسيار مشكل است. بايد بتوانيم تا آن‌جا كه مي‌شود سلامت اين افراد را حفظ كنيم و يا در حد توان بتوانيم شرايط آنها را ثابت نگه داريم.

رييس‌جمهور در بخش ديگري از سخنان خود درباره‌ برنامه‌هاي دولت در حوزه‌ سلامت نيز گفت: در بخش سلامت عمومي، ما دو سياست اساسي را دنبال مي‌كنيم كه يكي توسعه‌ي خدمات بهداشتي، سلامتي و درماني كشور است كه اميدوارم در سال آينده در اين زمينه با يك جهش مواجه شويم.

به گفته احمدي‌نژاد، در اين قسمت ما دو برنامه‌ي اساسي داريم كه يكي طرح بزرگ پزشك خانواده است كه در روستاها اجرا شده بود و اميدوارم در سال آينده در شهرها نيز بتوانيم آن را اجرا كنيم.

رييس‌جمهور همچنين با تاكيد بر اينكه روند درماني و رسيدگي به سلامت مردم بايد در كشور تغيير كند، اظهار كرد: هرمي كه هم‌اكنون وجود دارد معكوس است، هركس وقتي كسالتي داشته باشد از ابتدا به پزشك متخصص مراجعه مي‌كند در حالي كه درست نيست و سلامت همه افراد بايد در ابتدا توسط پزشك عمومي بررسي شود تا به تشخيص پزشك عمومي، افراد به پزشك متخصص مراجعه كند. اميدوارم به جايي برسيم كه سلامت هر فرد تحت نظر يك پزشك خانواده باشد.

احمدي‌نژاد يكي ديگر از سياست‌هاي دولت را گسترش بيمه‌ها بيان كرد و افزود: هم‌اكنون قريب به 90 درصد افراد جامعه تحت پوشش خدمات درماني و مقدار قابل توجهي تحت پوشش بيمه تامين اجتماعي هستند كه بايد تلاش كنيم همه‌ي افراد جامعه تحت پوشش اين دو بيمه قرار گيرند.

وي تاكيد كرد: بايد تمامي خدمات سلامت و درمان تحت پوشش بيمه باشد در حالي كه هم‌اكنون برخي بيماري‌ها به‌خصوص بيماري‌هاي خاص و لاعلاج تحت پوشش بيمه نيستند و هزينه‌هاي بسيار سنگيني براي درمان اين بيماران پرداخت مي‌شود كه اميدوارم در سال آينده در اين زمينه يك گام بلند برداريم.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها