عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

درخواست چين براي فرونشاندن ناآرامي‌هاي‌ داخلي‌ اين كشور

درخواست چين براي فرونشاندن ناآرامي‌هاي‌ داخلي‌ اين كشور
سه شنبه 3 اسفند 1389  09:55 ق.ظ

رئيس امنيت داخلي چين با تاكيد بر نگراني پكن در خصوص كنترل ناآرامي‌هاي اين كشور، اعلام كرد كه چين بايد راه‌هاي جديدي را براي فرونشاندن ناآرامي‌ها بيابد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به نقل از خبرگزاري رويترز، يك مقام رسمي وزارت خارجه چين به طور جداگانه رشد بسيار آهسته و تلاش‌هاي ناكافي براي اصلاحات را مسئول خشونت‌هاي سياسي اخير در خاورميانه دانست.

طبق گزارش امروز (دوشنبه) روزنامه‌هاي رسمي چين، ژو يونگ كانگ، مقام ارشد نظم و قانون از حزب حاكم چين موسوم به حزب كمونيست گفت كه براي توسعه اجتماعي و اقتصادي دستورها و شيوه‌هاي جديدي را در پيش بگيرند.

به نوشته روزنامه "پليس چين" و ساير روزنامه‌ها، وي در ديداري رسمي كه يكشنبه برگزار شد، گفت: سعي كنيد مناقشات و درگيري‌ها را در نطفه خنثي كنيد.

طي چند روز گذشته پليس چين نشان داد كه حزب كمونيست از تظاهركنندگاني كه سعي دارند از ناآرامي‌هاي اخير الگو بگيرند، باكي ندارد؛ ناآرامي‌هايي كه منجر به سرنگوني حسني مبارك، رييس‌جمهور مصر شد و در حال حاضر نيز حكومت معمر قذافي، حاكم ديكتاتور ليبي را تهديد مي‌كند.

پليس چين ده‌ها نفر از افرادي را كه روز يكشنبه در پكن و شانگهاي تجمع كرده بودند متفرق ساخت. تجمع كنندگان به دعوت سايت‌هاي خارجي چيني كه بر گردهمايي‌هاي به سبك "انقلاب ياس" تاكيد داشتند، حاضر شده بودند.

تعداد نيروهاي پليس و گزارشگران خارجي از شركت‌كنندگان در تظاهرات و رهگذران كنجكاوي كه در جمعيت گرفتار شده بودند، بيشتر بود.

روز دوشنبه هيچ نشاني از تظاهرات در پكن به چشم نمي‌خورد.

يك مقام ارشد مسوول برنامه‌ريزي در وزارت خارجه چين اعلام كرد كه ناآرامي‌هاي خاورميانه از شكست اين كشورها در رشد و انطباق سريع ناشي شده است.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها