عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

- طرابلس، عامل پارازيت در شبكه الجزيره

- طرابلس، عامل پارازيت در شبكه الجزيره
سه شنبه 3 اسفند 1389  09:56 ق.ظ

علماي مذهبي ليبي، سرپيچي از نظام حاكم اين كشور را واجب شرعي اعلام كردند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به نقل از خبرگزاري رويترز، گروهي از علماي مذهبي ليبي طي فتوايي از همه‌ي مسلمانان اين كشور خواستند كه عليه نظام حاكم قيام كنند و اين امر را واجب شرعي اعلام كردند.

آنها طي بيانيه‌اي اعلام كردند كه مسئولان ليبي از مجازات فرار مي‌كنند و هر لحظه جنايت‌هاي خونبار خود را عليه بشريت بيشتر مي‌كنند و با اين كار به صورت كامل از راه خدا و پيامبر خارج شده‌اند.

در اين بيانيه آمده است: اين امر باعث شده است كه مسئولان ليبي لياقت اطاعت و همكاري را نداشته باشند و هرگونه قيام عليه آنها با هر وسيله‌اي كه باشد را واجب شرعي مي‌دانيم.

از سوي ديگر، اين خبرگزاري اعلام كرد كه وزيران امور خارجه‌ي اتحاديه اروپا پيش‌نويس بيانيه‌اي را براي محكوميت خشونت‌ها در ليبي آماده كرده‌اند.

شبكه تلويزيوني العربيه نيز گزارش داد كه وزارت خارجه‌ي روسيه خواستار پايان دادن به خشونت‌ها در ليبي شده و از همه‌ي گروه‌هاي ليبي خواسته است جهت خروج از بحران كنوني به دنبال ايجاد راه حل‌هاي مسالمت‌آميز باشند.

شبكه تلويزيوني الجزيره نيز اعلام كرد كه منبع ارسال پارازيت روي فركانس‌هاي اين شبكه كه طي يك ماه گذشته اعمال مي‌شده، شناسايي شده و بنا به اعلام كارشناسان، پارازيت از يك ساختمان وابسته به سازمان اطلاعات ليبي در جنوب طرابلس روي فركانس‌هاي اين شبكه فرستاده مي‌شده است.

خبرگزاري كويت نيز گزارش داد كه يرزي بوزك، رييس پارلمان اروپا، طي بيانيه‌اي از مسوولان ليبي خواسته است هرگونه خشونت عليه تظاهركنندگان را متوقف كنند.

وي از قرباني شدن تعدادي از شهروندان ليبي ابراز تاسف كرد و به‌كارگيري وحشيانه‌ي قدرت را محكوم كرد.

بوزك از مسوولان ليبي خواسته است هرچه زودتر شبكه‌هاي اينترنت و تلفن همراه را وصل كرده و از بستن راه‌هاي ارسال اطلاعات خودداري كند.

وي با بيان اين‌كه تعداد تظاهركنندگان در ليبي بسيار زياد است، تصريح كرد: اين نشانه‌ي وحدت ليبيايي‌ها در قبال مساله‌ي مشترك كه به كرامت بشريت مربوط مي‌شود، است.

بوزك در پايان تاكيد كرد كه اتحاديه اروپا خواسته‌هاي مردم ليبي را تاييد مي‌كند.

از سوي ديگر، شاهدان عيني در گفت‌وگو با خبرگزاري فرانسه، خبر سقوط شهر سرت به دست مردم را تكذيب كرده و اعلام كرده‌اند كه وضعيت در اين شهر آرام است.

روزنامه‌ي مصري اليوم السابع نيز اعلام كرد كه ده‌ها تظاهركننده امروز در برابر ساختمان دبيرخانه اتحاديه عرب در قاهره در حمايت از قيام مردم ليبي تظاهرات كرده و خواستار تغييرات و تحقق اصلاحات سياسي و اقتصادي در اين كشور شدند.

آنها هم‌چنين كشتار مردم و خشونت‌هاي اين كشور را محكوم كرده و از نظام حاكم ليبي خواسته‌اند به خواسته‌هاي مردم پاسخ دهد.

اين روزنامه هم‌چنين از خروج صدها مصري از ليبي طي 24 ساعت گذشته خبر داد.

شبكه خبري العالم نيز گزارش داد كه پادگان بزرگ البرکه ليبي واقع در شهر بندري بنغازي به رغم مقاومت نظاميان طرفدار معمر قذاقي، به دست تظاهرکنندگان و مردم انقلابي افتاد.

"فرج ابوالعشه"، از رهبران گروه‌هاي مخالف رژيم ديکتاتوري ليبي اعلام كرد كه مردم و انقلابيون پادگان بزرگ البرکه در شهر بنغازي را تصرف کردند.

وي با بيان اين که اين پادگان وابسته به سازمان امنيت کشور بود، خاطرنشان کرد: به دنبال تصرف اين پادگان به دست مردم ليبي نيروهاي مستقر در آن با هدف سرکوب مردم اقدام به تيراندازي و استفاده از جنگنده‌ها و ضد هوايي کردند، اما در نهايت نتوانستند در برابر عزم مردم ايستادگي کنند و اين پادگان به تصرف کامل انقلابيون درآمد.

ابوالعشه افزود: انقلابيون پس از آن موفق به تصرف اين پادگان شدند که سرلشکر عبدالفتاح يونس به مردم پيوست و فرماندهي نيروي موسوم به صاعقه را به عهده گرفت و به وسيله آن‌ها پادگان البرکه را به تصرف در آورد.

ابوالعشه با بيان اين که تا سقوط قذافي زمان زيادي باقي نمانده است، ابراز اميدواري کرد اين مساله زودتر اتفاق بيفتد پيش از اين که آمار سرکوب مردم به دست اين رژيم مستبد افزايش يابد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها