عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

يك انديشمند عراقي: حكام عرب قبل از آن‌كه فرصت را از دست بدهند باب گفت‌وگو را با نخبگان بگشايند

يك انديشمند عراقي: حكام عرب قبل از آن‌كه فرصت را از دست بدهند باب گفت‌وگو را با نخبگان بگشايند
سه شنبه 3 اسفند 1389  09:57 ق.ظ

يك انديشمند عراقي اظهار كرد: صحبت ما با حكام عرب اين است قبل از آنكه فرصت را از دست بدهند باب گفت‌وگو را با ملت‌هاي خود بگشايند و با نخبگان خود صحبت كنند و سوال ما نيز از آنها اين است كه چرا پيام ملت‌هاي خود را پس از كشته شدن مردم مي‌شنوند؟

به گزارش خبرنگار «دين و معارف اسلامي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) محمد سعيد نعماني در سومين روز بيست و چهارمين كنفرانس بين‌المللي وحدت اسلامي با بيان اينكه بنيان اين كنفرانس از ابتدا بر تقوا نهاده شده است، اظهار كرد: ما در اين كنفرانس در جهت وحدت امت اسلامي تلاش مي‌كنيم كه بدون آن اين امت هيچ معنايي نخواهد داشت.

وي با بيان اين‌كه امام راحل (ره) در بنيان نهادن انقلاب اسلامي ايران راه مقدسي را پيش روي خود قرار داده بودند، افزود: از جمله دلايل پيروزي امام خميني (ره) اين بود كه ايشان در جهت تقريب گام برداشتند و با مشخص ساختن راه خود و علم به ارزش آن، در تشكيل مجمع تقريب مذاهب اسلامي تلاش داشتند.

نعماني گفت: ايران حجت را بر تمامي مسلمانان تمام كرد، بايد بدانيم اين نكته كه جمهوري اسلامي ايران امروز طلايه‌دار وحدت ميان مسلمانان است را كسي نمي‌تواند منكر شود و نبايد اجازه دهيم كه صدايي از تفرقه در آن شنيده شود.

وي در خاتمه خاطرنشان كرد: اينكه بگوييم علما هيچ تلاشي در جهت تقريب مذاهب اسلامي انجام نداده‌اند حرف نادرستي است زيرا علماي بسياري در اين جهت كمك كرده‌اند و نبايد در اين مورد به صورت عام صحبت كنيم.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها