عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

مفتي استراليا: اتحاد امت اسلامي در پرتو قبله واحد اسلامي در تفكرات ايجاد مي‌شود

مفتي استراليا: اتحاد امت اسلامي در پرتو قبله واحد اسلامي در تفكرات ايجاد مي‌شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  09:57 ق.ظ

مفتي استراليا با بيان اين‌كه ما نبايد خود را مشغول پرداختن به مسائل جزئي فقهي كنيم، افزود: ما امروزه بايد انديشه‌هاي مقاومت و عزت را به جوانانمان انتقال دهيم.

به گزارش خبرنگار دين و معارف اسلامي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) شيخ تاج‌الدين هلالي در بيست و چهارمين كنفرانس تقريب مذاهب اسلامي اظهار كرد: برادران، اگر ما بسيار زحمت بكشيم و كتاب‌ها و مجلات گوناگوني را چاپ نماييم و از اين دست فعاليت‌ها بسيار انجام دهيم هرگز موفق به اتحاد امت اسلامي نمي‌شويم، مگر اينكه قبله‌ي واحد اسلامي از نظر تفكرات داشته باشيم.

مفتي استراليا افزود: هم‌اكنون همه‌ي نگاه‌ها متوجه حمايت از انقلاب مصر است و قبلا نيز در تونس و هم‌چنين اكنون در بحرين و ليبي اين اتفاقات در حال رخ دادن است كه بايد از آنها حمايت كرد؛ زيرا اين فرهنگ مقاومت است كه باعث مي‌شود مسلمانان متحد شوند.

وي گفت: مشكل ما پيروان تقريب مذاهب اسلامي اين است كه ديوارهايي را براي برخي از مباحث فقهي خود ايجاد كرده‌ايم؛ در حالي كه ما بايد انديشه‌ي مقاومت و عزت را به جوانانمان انتقال دهيم.

هلالي افزود: مشكل ما هم‌اكنون با چند نفر از ديكتاتورهاي پست است كه آنها خوب مي‌دانند چگونه در جهت صدمه زدن به ما تلاش كرده و حركت كنند و يكي از آنها همان كسي است كه گفته است «آن‌چه كه جوانان مصر و تونس انجام مي‌دهند فتنه است، چون اين حركت، مقابله با اميرالمومنين است» در حالي كه اين استدلالي دروغ است و چنين افرادي راهزناني هستند كه ما را مشغول پرداختن به مسائل فرعي كرده‌اند و مي‌خواهند كه خود در كنار شترهايشان باشند.

مفتي استراليا تصريح كرد: ما بايد بدانيم كه نبايد درگير پرداختن به مسائل جزئي فقهي باشد و بايد به جاي دقت در اين امور، دست‌هايي كه در دستان آمريكا است را ببينيم.

وي با بيان اين‌كه اين جاي تاسف دارد كه از مشكلات امت ما اين است كه ما دچار جزئيات شده‌ايم، گفت: امر به معروف و نهي از منكر از اولي‌ترين امور است كه ما بايد به آن توجه داشته باشيم.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها