عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

عضو هيات رييسه کانون وکلاي کرمانشاه و ايلام: عملکرد سازمان صداو سيما در زمينه‌ي شغل وکالت، مصيبت است

عضو هيات رييسه کانون وکلاي کرمانشاه و ايلام: عملکرد سازمان صداو سيما در زمينه‌ي شغل وکالت، مصيبت است
سه شنبه 3 اسفند 1389  10:08 ق.ظ

عضو هيات رئيسه کانون وکلاي دادگستري استان‌هاي کرمانشاه و ايلام، عملکرد سازمان صداوسيما در ارتباط با شغل وکالت را مصيبت خواند و گفت:‌ متاسفانه جايگاه وکيل در فرهنگ ما به خوبي جا نيفتاده است و حتي عوامل تاثيرگذار فرهنگي هم چون صدا و سيما نيز با عملکرد نامطلوب خود بر اين شرايط دامن مي‌زنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) ـ منطقه کرمانشاه، پرويز علي پناه در نشستي خبري به مناسبت هفته وکيل، اظهار كرد: در اغلب فيلم‌ها و سريال‌هاي صداوسيماي ايران مشاهده مي‌شود که با نگاهي مغرضانه يا از سر ناداني عليه شغل والاي وکالت اقدام مي‌شود و اين شغل را در اذهان عمومي نازيبا جلوه مي‌دهند.

اين وکيل پايه يک دادگستري گفت: متاسفانه در فرهنگ ما اينگونه جا افتاده که مراجعه به وکيل بايد آخرين راه حل ممکن باشد، در حالي که چنين تصوري کاملا با حرفه وکالت ناسازگار است زيرا وکيل بايد از ابتداي يک اتفاق در جريان آن قرار گيرد.

علي پناه همچنين اظهار كرد: هرچقدر ما در طول يکسال براي فرهنگ سازي وکالت در جامعه فعاليت کنيم، صدا و سيماي ايران با ارائه يک سريال که چهره وکيل را نامطلوب نشان مي‌دهد، تمام زحمات ما را از بين مي برد.

اين عضو هيات رئيسه کانون وکلاي دادگستري استان‌هاي کرمانشاه و ايلام در ادامه به سالروز تصويب لايحه قانوني استقلال کانون وکلا اشاره كرد و گفت: لايحه استقلال کانون وکلا که در سال 1333 به تصويب رسيده همواره براي حفظ شأن و جايگاه وکالت يک نقطه قوت به شمار مي‌آمده اما متاسفانه همين لايحه نيز در اصلاحيه‌اش که در سال 1376 به آن وارد شد به نوعي دچار خدشه شد به گونه‌اي که انتخابات هيات رييسه کانون وکلا را کاناليزه کرده است و اين نکته به معني خدشه دار شدن استقلال کانون وکلاست.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها