عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ماركا: ستاره‌اي كه براي درخشيدن آمده است

ماركا: ستاره‌اي كه براي درخشيدن آمده است
سه شنبه 3 اسفند 1389  10:15 ق.ظ

ماركا: ستاره‌اي كه براي درخشيدن آمده است
 

بازيکن ايراني تيم فوتبال اوساسونا در پي درخشش در ترکيب اين تيم برابر اسپانيول مورد توجه منابع خبري قرار گرفته است.


  به نقل از مارکا، جواد نکونام در آخرين بازي اوساسونا در هفته بيست و چهارم دو بار گل زد و در اولين پيروزي اين تيم به مربيگري منديليبار سهم بسزايي داشت.
سايت خبري وابسته به روزنامه مارکا يک روز پس از انتشار خبري تحليلي آن را از طريق اينترنت نيز منتشر کرد و نوشت: در زمان مربيگري سيگاندا به وضوح شاهد بازي اوساسونا در دو سيستم 4-3-3 و 4-2-3-1 بوديم، شايد اين مسئله براي درخشش نکونام چندان تعيين کننده نبود و او هرگز در اين دو سيستم محدود نمي شد چرا که نکونام اجازه درخشش داشت و در هنگامي که نبوغش به او اجازه خلاقيت مي‌داد به هنرنمايي مختص به خودش از ميانه ميدان جدا شده و به سمت خط حمله حرکت مي‌کرد.
نويسنده مارکا در ادامه مي‌افزايد: مسلما گلزني تنها راه شهرت و کسب موفقيت نيست و جواد نکونام در کنار گل هاي حساس و تعيين کننده خود همواره وظايف خود را نيز به خوبي ايفا کرده اما شايد علت اصلي افت بازي او در زمان مربيگري کاماچو اين بود که بايد به دفاع و هافبک هاي تدافعي کمک مي‌کرد و نمي توانست چندان که خود مي‌خواهد و دوست دارد در حمله به تيمش کمک کند. اين همان کاري بود که منديليبار انجام داد و در اولين تجربه مربيگري خود در اوساسونا همان آزادي را به جواد داد که سيگاندا هرگز ترکش نمي کرد و آن را راهي براي موفقيت مي‌دانست.
در مطلب منتشر شده در سايت خبر وابسته به مارکا ضمن اشاره به مهره‌هاي جايگزين مانند نکونام و راکيتيچ و نقش آنها در پيشبرد اهداف تيمي آمده است، نوشت: بازيکن ايراني اوساسونا پس از بازگشت از جام ملت‌هاي آسيايي براي تيمش خوش درخشيد و در کسب امتياز به نماينده پرهوادار پامپلونا کمک کرد.

 

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها