عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

توضیحاتی درباره "كارت عدالت" و يارانه ها

توضیحاتی درباره "كارت عدالت" و يارانه ها
سه شنبه 3 اسفند 1389  10:35 ق.ظ

مديرعامل سازمان هدفمندسازي يارانه‌ها گفت: صدور "كارت عدالت " از سوي بانك ملي، ارتباطي با واريز يارانه به حساب سرپرستان خانوار ندارد و مبالغ يارانه‌ها همچنان به شماره حساب‌هايي كه پيش از اين، از سوي سرپرستان خانوار ارائه شده است، واريز مي‌شود.

بهروز مرادي با اشاره به واريز مرحله دوم يارانه‌هاي نقدي به حساب سرپرستان خانوار اظهار داشت: در اين مرحله، 89 هزار تومان (با احتساب يارانه نان) براي هر نفر و براي اسفند 89 و فروردين 90 به حساب‌ها واريز شده و از يك شنبه اول اسفند قابل برداشت است.

وي با اشاره به صدور "كارت عدالت " از سوي بانك ملي افزود: مبناي كار ما در سازمان هدفمندسازي يارانه‌ها همان حساب‌هاي جاري بانك‌هاي مختلف است كه پيش از اين سرپرستان خانوار براي دريافت يارانه‌ها اعلام كرده‌اند و يارانه مرحله اول نيز به اين حساب‌ها واريز شده است.

مرادي ادامه داد: بانك ملي با هزينه خود، براي كسانيكه در اين بانك حساب داشته و شماره حساب خود را براي دريافت يارانه به سازمان هدفمندسازي يارانه‌ها اعلام كرده‌اند، كارت‌هايي را با عنوان "كارت عدالت " صادر كرده است تا وجوه واريزي به حساب مردم را از لحاظ ميزان ميزان مبلغ واريزي، ميزان برداشت و رقم باقيمانده مديريت كند.

مديرعامل سازمان هدفمندسازي يارانه‌ها تصريح كرد: اساس كار ما صدور كارت جديدي با عنوان "كارت عدالت " يا "كارت يارانه " نيست و مبناي كار، همچنان واريز يارانه‌ها به شماره حساب‌هاي ارائه شده از سوي سرپرستان خانوار است، بنابراين، كارت عدالت بانك ملي مبناي كار ما نيست.

وي در رابطه با زمان پرداخت يارانه به افرادي كه تاكنون ثبت‌نام نكرده‌اند، گفت: طي روزهاي آينده مهلت جديدي اعلام خواهد شد تا افرادي كه به تازگي فرم اطلاعات اقتصادي را تكميل كرده يا سابقاً اين فرم‌ها را تكميل كرده، اما شماره حساب‌هاي خود را ارائه نداده‌اند، در صورت متقاضي بودن، شماره حساب‌هاي خود را به سازمان هدفمندسازي يارانه‌ها اعلام كنند تا نخستين يارانه سال 90 به حساب آنها واريز شود.

mostafa_101

mostafa_101
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1389 
تعداد پست ها : 960
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها