عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بر اساس نتايج يك پژوهش: تزريق تک دوز داروي کتامين از شدت افسردگي اساسي مي‌کاهد

بر اساس نتايج يك پژوهش: تزريق تک دوز داروي کتامين از شدت افسردگي اساسي مي‌کاهد
سه شنبه 3 اسفند 1389  10:51 ق.ظ

نتايج يک پژوهش نشان داد: درمان با تک دوز وريدي کتامين با توجه به تجويز آسان، تاثير سريع و طول اثر مناسب آن در بيماران مي‌تواند جايگزين مناسبي براي درمان فاز حاد بيماران مبتلا به افسردگي باشد.

به گزارش سرويس پژوهشي ايسنا، منطقه علوم پزشکي تهران، اختلال افسردگي اساسي مجموعه‌اي از اختلالات شايع و مخرب رواني با اپيزودهاي نسبتا طولاني و مسوول بسياري از ناتواني‌هاي جسمي و رواني است که شيوع آن در طول زندگي حدود 17 تا 19 درصد است، لذا دکتر فرزان خيرخواه از گروه اعصاب و روان دانشگاه علوم پزشکي بابل پژوهشي را با هدف بررسي اثر کتامين در بيماران مبتلا به افسردگي اساسي طراحي و انجام داده است.

در اين مطالعه کارآزمايي باليني به صورت نيمه تجربي، 60 بيمار مبتلا به افسردگي اساسي، تحت درمان با تک دوز وريدي کتامين قرار گرفتند. تمام بيماران قبل از تزريق دارو و در روزهاي دوم و هفتم بعد از تزريق و پايان ماه اول و دوم تحت آزمون‌هاي ارزيابي شدت افسردگي هميلتون و بک قرار گرفتند.

يافته‌ها بيانگر اين مطلب بود که ميانگين نمرات در روزهاي دوم و هفتم بعد از تزريق کتامين به طور معني‌داري نسبت به زمان قبل از تزريق دارو کاهش يافته است و در حدود 20 درصد از بيماران در روز دوم و حدود 40 درصد از بيماران در روز هفتم بعد از تزريق دارو به درمان با کتامين پاسخ مناسب دادند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها