عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

جهاني شدن دنيا اتحاد بيشتر مسلمانان را مي‌طلبد

جهاني شدن دنيا اتحاد بيشتر مسلمانان را مي‌طلبد
سه شنبه 3 اسفند 1389  10:53 ق.ظ

كارشناس امور فرهنگي و تبليغ اداره تبليغات اسلامي اظهار كرد: وحدت ميان ملل اسلامي لازمه جهاني شدن است.

حجت‌الاسلام والمسلمين رضا نيكبخت در گفت‌وگو با خبرنگار دين و معارف اسلامي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با بيان اينكه ملل اسلامي بايد بتوانند مسائل ميان خود را در ارتباط با تعدد فرق حل كرده و يك يد واحده تشكيل دهند تا مقابل دشمنان خود بايستند، افزود: در غير اين صورت براي جهانيان اين سوال پيش خواهد آمد كه اگر اين افراد با وجود داشتن ديني واحد از توانايي ايجاد وحدت در ميان خود برخوردار نيستند، چگونه داعيه رهبري جهان را دارند.

وي درادامه افزود: از آنجايي كه دنيا به سمت جهاني شدن پيش مي‌رود اين مسائل را بايد ملل اسلامي ميان خود حل كرده و با تكيه بر مشتركات خود زمينه رهبري جهان اسلام و دنيا را فراهم كنند.

اين كارشناس امور فرهنگي و تبليغ اداره تبليغات اسلامي با اشاره به فرقه‌هاي نوظهور و شرك نوين در جوامع تصريح كرد: با برگزاري گفتمان‌هاي ديني به وسيله اساتيد مجرب در مراكز مختلف از جمله دبيرستان‌ها، دانشگاه‌ها و هيئات مذهبي با موضوعات عرفان و ضدعرفان، بررسي و نقد برنامه‌ها و جايگاه آرامش در آموزه‌هاي ديني به صورت گسترده مي‌توانيم جوانان را با خود همراه سازيم و با ارائه برنامه‌هاي بلند مدت جريان‌هاي نوظهور و خاستگاه‌هاي آنها را شناسايي كنيم.

نيكبخت برگزاري دوره‌هاي آموزش متنوع و تقويت بنيان‌هاي اعتقادي را براي مخاطبان مفيد دانست و افزود: ما با اين روش مي‌توانيم با فرقه‌هاي نوظهور مقابله كرده و با معرفي زيبايي‌هاي دين اسلام مردم را از دنباله روي فرقه‌هاي الحادي منصرف كنيم.

كارشناس امور فرهنگي و تبليغ اداره تبليغات اسلامي شمال شرق تهران در ادامه گفت: تمامي مراكز ديني بايد تعاملي ميان خود برقرار كرده و با انجام مطالعات ميداني و شبهه‌شناسي تمركز خود را بر روي جوانان معطوف كنيم تا ديگر شاهد گرايش آنها به سمت فرقه‌هاي انحرافي نباشيم.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها