عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رييس مرکز تحقيقات ليزر ايران: ساخت 10 مدل ليزر در مركز تحقيقات تا كنون

رييس مرکز تحقيقات ليزر ايران: ساخت 10 مدل ليزر در مركز تحقيقات تا كنون
سه شنبه 3 اسفند 1389  10:53 ق.ظ

رييس مرکز تحقيقات ليزر ايران گفت: فرهنگ سازي در زمينه استفاده از محصولات داخلي از مهمترين چالش‌هاي پيش رو در زمينه پيشرفت ليزر در ايران است.

دکتر جمشيد صباغ زاده در گفت‌وگو با خبرنگار علمي ايسنا منطقه علوم پزشکي تهران، با بيان اين مطلب که ليزر در ايران در حال حاضر از جايگاه خوبي برخوردار است، اظهار كرد: وزارت بهداشت و درمان بايد با فرهنگ سازي صحيح و ايجاد ارتباط بين صنعت ليزر و مراکز توليد اختراع به ارتقاي اين علم در ايران کمک کند.

وي ادامه داد: کاربرد ليزر در بسياري از دانشگاه‌ها در علوم پزشكي و بنيادي در زمينه تئوري و مهندسي نهادينه شده و پيشرفت بسيار خوبي دارد.

صباغ زاده با اشاره به اين‌که مشارکت ايران در زمينه مقالات بين‌المللي در دانشگاه و در مرکز ليزر ايران بسيار قابل ملاحظه است، گفت: بسياري از مقالات بين‌المللي ارائه شونده از اعتبار بسيار بالايي برخوردارند و هم به آن‌ها ارجاع مي‌شود؛ بنابر اين مي‌توان گفت ايران از جايگاه بسيار خوبي در زمينه ليزر برخوردار است.

رييس مرکز تحقيقات ليزر ايران در ادامه تاكيد كرد: ليزر جايگاه بسيار خوبي در تمام زمينه‌هاي پزشکي اعم از جراحي‌هاي مختلف و حتي تشخيص و درمان بيماري‌ها دارد، در کشور ما نيز مرکز تحقيقات ليزر فعاليت‌هاي بسيار خوبي در اين حوزه انجام داده است.

صباغ زاده اظهار كرد: تاكنون تقريبا ده مدل ليزر در مرکز تحقيقات ليزر ساخته شده که همه آن‌ها از کيفيت بسيار بالايي برخوردارند.

وي با بيان اين‌که کيفيت ليزر پزشکي تا حدودي از سطح صنعتي پايين‌تر است، گفت: کيفيت ليزرهاي پزشکي خيلي بالا نيست، چون توان‌هاي ليزرهاي پزشکي پايين است مگر در قسمت الکترونيک که بايد داراي کيفيت بالايي باشد تا موجب صدمه زدن به بيمار نشود.

رييس مرکز تحقيقات ليزر ايران تصريح کرد: براي اين‌که بتوان علم ليزر را بهتر و سريعتر وارد جامعه کرد، نياز به ارتباط تنگانگ و خوب با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي براي حل مسائل قانوني و حقوقي وجود دارد.

صباغ زاده با بيان اين‌که هم‌اكنون يک مرکز ليزر پزشکي در بيمارستان شهدا وجود دارد که تبديل به مرکزي شده که استاندارد سازي ليزر را انجام مي‌دهد، ادامه داد: مرکز تحقيقات ليزر با در اختيار قرار دادن سه ليزر گران قيمت به مرکز ليزر پزشکي بيمارستان شهدا با اين مرکز همکاري كرده و به رشد آن کمک شاياني کرده است.

وي تصريح كرد: به جرات مي‌توان گفت در استفاده از ليزرهاي مرکز ليزر ايران تا کنون کوچکترين صدمه‌اي به بيماران وارد نشده كه اين نشان دهنده توانمندي و پيشرفت ليزر در ايران است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها