عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

معاون دانشگاه علوم پزشکي مازندران: بيش از50 درصد نسخه‌ها حاوي آنتي بيوتيک هستند

معاون دانشگاه علوم پزشکي مازندران: بيش از50 درصد نسخه‌ها حاوي آنتي بيوتيک هستند
سه شنبه 3 اسفند 1389  10:55 ق.ظ

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکي مازندران با تاکيد بر پرهيز از مصرف بي‌رويه آنتي بيوتيک گفت: بيش از 50درصد نسخه پزشکان حاوي آنتي بيوتيک هستند.

ابراهيم صالحي فر در گفت‌وگو با خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه مازندران، اقلام بالاي داروها را از مشکلات موجود در نسخه‌ها دانست و افزود: درصد بالايي از داروهاي تجويزشده در استان داروهاي تزريقي هستند.

وي با بيان اين که بيش از50درصد نسخه‌ها حاوي آنتي بيوتيک هستند گفت:پزشک حق تصميم گيري در خصوص تجويز داروها را برعهده دارد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکي مازندران با اشاره به اين که از مصرف بي‌رويه آنتي بيوتيک‌ها بايد پرهيز شود افزود: 27درصد نسخه‌ها حاوي تجويز ديگزامتازون است.

صالي فر با بيان اين که در برخي موارد نيازي به تجويز آنتي بيوتيک وجود ندارد، تصريح کرد: اکثر عفونت‌ها ويروسي هستند و با گذشت زمان رو به بهبودي خواهند رفت.

وي ادامه داد: در بحث داروهاي مزمن بايد به توصيه‌هاي پزشکان توجه شود همچنين براي درمان بيمار بدون هماهنگي با پزشک نبايد مصرف داروها را متوقف کرد، ضمناً مدت زمان دوره درمان نيز بايد با پزشک درميان گذاشته شود.

صالحي فر نظارت برکنترل موادغذايي را بسيار مهم برشمرد و گفت: در آزمايشگاه‌هاي مختلف سلامت محصولات از نظر رعايت استانداردها و ميزان عدم انطباق مورد بررسي قرار مي‌گيرد.

وي با اشاره به اين که مصرف سبزيجات، شير، لبنيات وميوه بايد در برنامه غذايي افراد گنجانده شود، خاطرنشان کرد: بحث سلامت غذا و استفاده از الگوهاي تغذيه‌اي بسيار مهم به شمار مي‌آيند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها