عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

با تلاش محققان كشور توليد شد: آنتي‌بيوتيك ضد بيماري‌هاي پوستي از باكتري بومي ايران

با تلاش محققان كشور توليد شد: آنتي‌بيوتيك ضد بيماري‌هاي پوستي از باكتري بومي ايران
سه شنبه 3 اسفند 1389  10:56 ق.ظ

رييس مركز پژوهشي كلكسيون ميكرو ارگانيسم‌هاي دانشگاه تهران از توليد و ثبت ‌آنتي بيوتيكي با خاصيت درمان بيماري‌هاي پوستي و عفونت‌هاي پس از سوختگي در اين مركز به نام percimycin خبر داد.

دكتر جواد حامدي، رييس مركز پژوهشي كلكسيون ميكروارگانيسم‌هاي دانشگاه تهران و مجري طرح در گفت‌وگو با خبرنگار «پژوهشي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) ‌اظهار كرد: آنتي بيوتيك percimycin از يك باكتري ايراني كه سه سال گذشته شناسايي شده بود استخراج شده كه ضمن انجام مراحل خالص‌سازي، آزمايش‌هاي تعيين سميت را با موفقيت پشت سر گذاشته است.

ولي افزود: اين آ‌نتي بيوتيك شامل دو گونه percimycin نوع A و B بوده و مي‌تواند اثر خوبي بر روي باكتري‌هاي بيماري‌زاي مقاوم در برابر آنتي بيوتيك‌هاي متداول داشته باشد كه اميدواريم با پشت سر گذاشتن مراحل نهايي آن بتوانيم گام ديگري در جهت پيشرفت علمي كشور خود برداريم.

رييس مركز پژوهشي كلكسيون ميكرو ارگانيسم‌هاي دانشگاه تهران با بيان اين كه تست آ‌نتي بيوتيك در فاز حيواني در حال انجام است تصريح كرد: اين آ‌نتي بيوتيك كه مي‌تواند در درمان بيماري‌هاي پوستي و عفونت‌هاي پس از سوختگي مؤثر باشد، داراي ساختار شيميايي متشكل از دو اسيد آمينه فنين‌آلانين و سه اسيد آمينه والين است كه به شكل حلقوي گرد هم آمده‌اند.

حامدي در پايان با اشاره به اين كه وزن مولكولي اين آنتي‌بيوتيك مشخص شده است، گفت: مراحل خالص سازي و آزمايش‌هاي تعيين سميت بر روي اين آنتي بيوتيك انجام شده كه اميدواريم بتوانيم با موفقيت مراحل آزمايشي آن را در فازهاي حيواني و انساني پشت سر گذاشته و آن را وارد مرحله توليد انبوه و به به بازار عرضه كنيم.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها