عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

دستگاه خورشيدي خشك‌كن مواد غذايي خانگي در كشور ساخته شد

دستگاه خورشيدي خشك‌كن مواد غذايي خانگي در كشور ساخته شد
سه شنبه 3 اسفند 1389  10:57 ق.ظ

مخترعان جوان كشور موفق به طراحي و ساخت سيستم خشك‌كن مواد غذايي به روش فتوولتائيك شدند.

علي اسكونژاد، از مجريان اين طرح در گفت‌وگو با خبرنگار «علمي - فناوري» ايسنا اظهار كرد: در حال حاضر فرآيند خشك كردن سبزيجات و ميوه‌ها با استفاده از تابش و گرماي خورشيد صورت مي‌گيرد. در اين روش، پرتوهاي ماوراي بنفش باعث مي‌شود كيفيت محصولات پايين بيايد؛ همچنين گرد و غبار و حشرات بر روي محصولات بنشيند و آلودگي ايجاد شود.

وي گفت: سيستم خشك‌كن ميوه‌جات و سبزيجات ساخته شده، پكيجي فتوولتائيك است كه با استفاده از آن در هر موقع از سال، بدون نگراني از انرژي مورد نياز، از طريق فتوولتائيك، انرژي مورد نياز تامين و همان فرآيند خشك كردن ميوه و سبزي، در مدت زمان كمتري انجام مي‌شود.

اين مخترع در توضيح بيشتر كاركرد اين دستگاه افزود: دستگاه، داراي چند طبقه است كه محصولات در داخل طبقات قرار مي‌گيرند و به صورت جداگانه فرآيند خشك شدن آنها انجام مي‌شود.

اسكونژاد تصريح كرد: از اين دستگاه براي مواد غذايي و فقط در بخش خانگي و نه صنعت استفاده مي‌شود.

به گفته وي، دستگاه مورد نظر اكنون در مرحله توليد قرار دارد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها