عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

همزمان با سفر رهبران آفريقايي؛ نيروهاي امنيتي ساحل عاج 6 مخالف گباگبو را كشتند

همزمان با سفر رهبران آفريقايي؛ نيروهاي امنيتي ساحل عاج 6 مخالف گباگبو را كشتند
سه شنبه 3 اسفند 1389  10:58 ق.ظ

همزمان با سفر روساي جمهور چند كشور آفريقايي به ساحل عاج، طي درگيري‌هاي روز دوشنبه نيروهاي ارتش ساحل عاج حداقل شش معترض به گباگبو را كشتند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران( ايسنا)، وزيران خارجه چند كشور آفريقايي به همراه رييسان جمهور اين كشورها اواخر روز دوشنبه با گيلائومه سورو، نخست وزير تعيين شده از سوي الحسن واتارا ديدار و گفتگو كردند. هنوز به طور دقيق مشخص نيست كه آيا اين مقام‌هاي آفريقايي قرار است امروز (سه شنبه) با الحسن واتارا ديدار كنند يا خير.

براساس گزارش خبرگزاري رويترز، پس از برگزاري انتخابات رياست جمهوري در ساحل عاج لوران گباگبو خود را رئيس جمهور مشروع اين كشور اعلام كرد. اين در حالي بود كه براساس نتايج انتخابات الحسن واتارا، رئيس جمهور برگزيده بود و جامعه جهاني نيز واتارا را به عنوان رئيس جمهور مشروع معرفي كرد.

گباگبو درخواست هاي مكرر جامعه جهاني براي واگذاري قدرت را نپذيرفته است. درگيري‌ها و اعتراض‌ها در اين كشور تاكنون حداقل 300 كشته بر جاي گذاشته است.

هياتي متشكل از مقام‌هاي ارشد چند كشور آفريقايي همچنان بر اين موضوع تاكيد دارند كه گباگبو بايد از قدرت كنار برود. دولت واتارا خواستار بروز انقلاب به سبك مصر در ساحل عاج براي سرنگوني گباگبو شده است.

در همين حال شاهدان اعلام كردند كه همزمان با اعتراض حاميان واتارا، صداي تيراندازي در آبيجان شنيده شد. در منطقه كوماسي نيز سربازان به سوي معترضان تيراندازي كردند كه حداقل سه معترض كشته شدند. درمنطقه ترچويل نيز سه معترض كشته و 14 تن ديگر زخمي شدند.

حاميان واتارا اعلام كردند كه در درگيري‌هاي روز دوشنبه 12 تن كشته شدند.

ارتش تحت حمايت گباگبو هنوز در مورد كشته شدگان اظهارنظر نكرده است. تلاش‌هاي قبلي براي برگزاري اعتراض‌هاي حاميان واتارا توسط نيروهاي حامي گباگبو سركوب شده بود.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها