عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

/وحدت، رمز پيروزي امت اسلام/

/وحدت، رمز پيروزي امت اسلام/
سه شنبه 3 اسفند 1389  10:58 ق.ظ

يك پژوهشگر حوزه و دانشگاه، اظهار كرد: كشورهاي اسلامي بايد با محترم دانستن فرهنگ و هويت‌هاي خود بر روي مشتركات‌شان تمركز كنند.

حجت‌الاسلام والمسلمين حسن نظري در گفت‌وگو با خبرنگار دين و معارف اسلامي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، تصريح كرد: امروزه دشمنان اسلام با مهم جلوه دادن اختلاف زباني سعي در ايجاد تفرقه ميان ملل اسلامي دارند.

وي با تاكيد بر اينكه ريختن خون هيچ مسلماني جايز نيست، افزود: مسلمانان مصر نيز بايد با ملاك قرار دادن مشتركات خود نظير حرام دانستن ريختن خون مردم بي‌گناه و زشت شمردن تحقير افراد، به يكپارچگي دست پيدا كنند و براي رسيدن به خواسته‌هاي خود ايستادگي كنند، زيرا كشور مصر پيشينه با عظمتي داشته اما در سال‌هاي اخير مردم اين كشور بشدت حقير شدند و اين در حالي است كه اسلام كوچك كردن افراد را مذموم دانسته است.

اين پژوهشگر حوزه و دانشگاه درادامه تصريح كرد: كشورهاي اسلامي بايد سعي كنند حتي‌الامكان در زمينه‌هاي اقتصادي با يكديگر به تبادل كالا پرداخته و زمينه را براي مبادلات تجاري با ساير ممالك اسلامي فراهم كرده و اولويت خود را براي معامله با كشورهاي اسلامي گذارند تا بدين وسيله همگرايي ميان‌شان بيشتر شود و به مرور زمان همين وحدت اقتصادي در ساير زمينه‌هاي سياسي و نظامي هم شمول پيدا كند.

وي گفت: زيرساخت‌هاي اينگونه پيشرفت‌ها به اصول اعتقادي ما باز مي‌گردد، زيرا در آموزه‌هاي رسول اكرم(ص) نيز اصل بر مشتركات مسلمانان گذاشته شده است كه كعبه و بحث توحيد و نبوت پيامبر(ص) از آن جمله‌اند و ما بايد به مقابله با دشمنان بپردازيم كه با اين اصل مخالف هستند.

نظري با مهم دانستن نقش مبلغان در پيشبرد اخلاق نبوي، اظهار كرد: مبلغان با تكيه بر اصول مشتركي كه همه مسلمانان به آنها اعتقاد دارند بايد تمام تلاش خود را براي وحدت هر چه بيشتر مسلمين انجام دهند و علما نيز با دعوت مسلمانان به سمت مشتركات مردم را به سمت همگرايي واقعي سوق دهند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها