عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

اميدي براي درمان طاسي / رشد مجدد موها با كمك تركيب ضداسترس

اميدي براي درمان طاسي / رشد مجدد موها با كمك تركيب ضداسترس
سه شنبه 3 اسفند 1389  10:58 ق.ظ

متخصصان علوم پزشكي در آمريكا دريافته‌اند كه به كمك يك درمان ضد استرس مي‌توانند موجب رشد مجدد موها در موش‌هاي طاس شوند.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، اين متخصصان از انستيتو سالك در كاليفرنيا و دانشگاه كاليفرنيا با همكاري گروهي از دامپزشكان در مطالعات خود مشغول بررسي تاثيرات استرس روي عملكرد دستگاه گوارش داخلي در موش‌ها بودند كه به نتايج فوق دست يافتند.

اين دانشمندان بويژه تاثير استرس را روي روده بزرگ موش‌ها بررسي كردند و به مدت 5 روز، تركيبي موسوم به استرسين - ب را به اين موش‌ها تزريق كردند. اين تركيب با هدف متوقف كردن تاثير هورمون استرس توليد شده است.

به گزارش شبكه خبري اي بي سي، سه ماه بعد اين متخصصان تاثير ماده مزبور را روي مجاري روده موشها بررسي كردند و دريافتند در موش‌هاي طاس اين اقدام موجب رشد دوباره موها روي بدنشان شد. رشد مو روي بدن موش‌هاي طاس به حدي طبيعي بود كه از موش‌هاي سالم قابل تشخيص نبودند.

به گزارش ايسنا، پزشكان مي‌دانند كه استرس و تنش عصبي زياد موجب ريزش مو بويژه در افراد جوان مي‌شود. اين در حالي است كه بدون عامل استرس و در شرايط معمول، ريزش مو از 35 سالگي به بالا آغاز مي‌شود.

به گفته روانپزشكان، هيچ كس نمي‌تواند در جامعه‌ امروزي از استرس و فشارهاي عصبي بگريزد. آزمايشات نشان داده است كه استرس سطح ماده‌اي موسوم به «گلوكوكورتيكوئيد» را در بدن افراد افزايش مي‌دهد و در نتيجه اين فرايند، تارهاي مو نازكتر مي‌شوند. عوامل ديگري همچون رژيم‌هاي غذايي و آلودگي هوا نيز در ريزش موها تاثيرگذار هستند.

 

اين متخصصان مي‌گويند تاثير تركيب فوق فعلا روي موش‌ها آزمايش شده و در مورد تاثير آن روي انسان انجام آزمايشات و بررسي‌هاي بيشتر ضروري است.

جزئيات اين تحقيق در مجله پلوس منتشر شده است.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها