عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

رييس دانشگاه تبريز اعلام كرد: اجراي 50 طرح پژوهشي توسط اعضاي هيات علمي در سال جاري

رييس دانشگاه تبريز اعلام كرد: اجراي 50 طرح پژوهشي توسط اعضاي هيات علمي در سال جاري
سه شنبه 3 اسفند 1389  10:59 ق.ظ

رييس دانشگاه تبريز از اجراي 50 طرح پژوهشي از سوي اعضاي هيات علمي اين دانشگاه طي 10 ماهه نخست سال جاري خبر داد و گفت: اين طرح‌ها با اعتباري بالغ بر يک ميليارد و 479 ميليون ريال در زمينه‌هاي مختلف علمي به اجرا در آمده‌اند.

به گزارش سرويس پژوهشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه آذربايجان شرقي، تقي علوي با اعلام اين خبر افزود: طي 10 ماهه اول سال جاري اعضاي هيات علمي دانشکده‌هاي کشاورزي و علوم تربيتي، روانشناسي و پژوهشکده فيزيک کاربردي و ستاره‌شناسي هر يك با اتمام 8 طرح و دانشکده شيمي با اتمام 6 طرح بيشترين طرح‌هاي خاتمه يافته در بين دانشکده‌ها، آموزشکده‌ها و مراکز پژوهشي اين دانشگاه را داشته‌اند.

وي در ادامه خاطرنشان كرد: همچنين در اين مدت با تصويب شوراي پژوهشي دانشگاه تبريز بيشترين طرح‌هاي مصوب پژوهشي در بين دانشکده‌ها، آموزشکده‌ها و مراکز پژوهشي اين دانشگاه به اعضاي هيات علمي دانشکده‌هاي علوم انساني و اجتماعي با 10 طرح و دانشکده هاي کشاورزي، علوم تربيتي و روانشناسي، رياضي هر يك با 7 طرح اختصاص داشته است.

علوي همچنين با اشاره به اين‌که در اين مدت با تصويب شوراي پژوهشي دانشگاه، اجراي 47 طرح جديد از سوي اعضاي هيات علمي دانشگاه تبريز نيز آغاز شده، افزود: اين طرح‌ها نيز با صرف هزينه‌اي بالغ بر يک ميليارد و 553 ميليون ريال از محل اعتبارات پژوهشي در زمينه طرح‌هاي کاربردي، بنيادي کاربردي، توسعه‌اي و بنيادي توسعه‌اي به اجرا در مي‌آيند.

رييس دانشگاه تبريز در خاتمه، رويکرد اصلي دانشگاه تبريز را بر مبناي فعاليت‌هاي پژوهشي مرتبط با صنعت و کاربردي کردن فعاليت‌هاي اين حوزه خواند و تصريح کرد: در دي ماه سال جاري نيز با تصويب شوراي پژوهشي دانشگاه تبريز اجراي 5 طرح پژوهشي جديد با اعتباري بالغ بر 134 ميليون و 766 هزار ريال از محل اعتبارات مستقل دانشگاهي، موظفي آغاز شده است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها