عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

افتتاح فاز اول اردوگاه شهيد مهدي باكري در خرمشهر

افتتاح فاز اول اردوگاه شهيد مهدي باكري در خرمشهر
سه شنبه 3 اسفند 1389  10:59 ق.ظ

مسئول سازمان اردويي راهيان نور و گردشگري بسيج اعلام كرد: فاز اول اردوگاه شهيد مهدي باكري امروز سوم اسفندماه در خرمشهر افتتاح مي‌شود.

 

به گزارش ايسنا، سردار يعقوب سليماني با اعلام اين خبر افزود: رويكرد سپاه و بسيج و ستاد مركزي راهيان نور در سال توجه به زيرساخت‌ها در جنوب كشور است. متاسفانه يكي از مشكلات ما در خرمشهر بحث امكانات اسكاني زائران راهيان نور در طول سال و به خصوص ايام تعطيلات نوروز بود. مكاني با ظرفيت بالا براي زائران وجود نداشت و بعضي از آنها به اجبار در مدارس، مساجد و حسينيه‌ها استقرار پيدا مي‌كردند همين موضوع باعث شد كه به فكر احداث اردوگاهي با ظرفيت بالا باشيم.

 

وي گفت:‌ با همتي كه صورت گرفت طرح احداث اين اردوگاه از مدت‌ها قبل داده شد كه در روز سوم اسفند شاهد افتتاح فاز اول اين اردوگاه با ظرفيت سه هزار و 200 نفر زائر خواهيم بود. اين اردوگاه مجهز به امكانات رفاهي و سيستم بهداشتي است.

 

مسئول سازمان اردويي راهيان نور و گردشگري بسيج با اشاره به طرح تكميلي اين پروژه در آينده گفت: اين مجموعه 54 هكتار است كه بين سپاه استان‌ها تقسيم شده كه در آينده نزديك شاهد تكميل اين پروژه با ظرفيت بيست هزار نفر خواهيم بود و در اين صورت امكانات و خدمات رفاهي بيشتري را براي زائران مهيا خواهيم كرد.

 

سردار سليماني با بيان اينكه اين اردوگاه مشكل بسياري از زائران راهيان نور را حل مي‌كند، افزود: هدف از احداث اين اردوگاه، پاسخگويي به نياز زائران راهيان نور است كه در گذشته به دليل كمبود مكان با اين مشكل روبرو بوديم. اين اردوگاه با ظرفيت و امكانات خود بسياري از مشكلات زائران را رفع مي‌كند و از اين بابت خوشحاليم.

 

وي در پايان خاطر نشان كرد: افتتاح اين اردوگاه با همكاري سپاه عاشورا و مهندسي كل سپاه و مهندسي سازمان اردويي و مسئولين استان‌ها انجام مي‌گيرد كه شاهد برپايي نمايشگاه دائمي و بازارچه صنايع دستي نيز در آن خواهيم بود.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها