عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

افتتاح فاز اول اردوگاه شهيد مهدي باكري در خرمشهر

افتتاح فاز اول اردوگاه شهيد مهدي باكري در خرمشهر
سه شنبه 3 اسفند 1389  10:59 ق.ظ

مسئول سازمان اردويي راهيان نور و گردشگري بسيج اعلام كرد: فاز اول اردوگاه شهيد مهدي باكري امروز سوم اسفندماه در خرمشهر افتتاح مي‌شود.

به گزارش ايسنا، سردار يعقوب سليماني با اعلام اين خبر افزود: رويكرد سپاه و بسيج و ستاد مركزي راهيان نور در سال توجه به زيرساخت‌ها در جنوب كشور است. متاسفانه يكي از مشكلات ما در خرمشهر بحث امكانات اسكاني زائران راهيان نور در طول سال و به خصوص ايام تعطيلات نوروز بود. مكاني با ظرفيت بالا براي زائران وجود نداشت و بعضي از آنها به اجبار در مدارس، مساجد و حسينيه‌ها استقرار پيدا مي‌كردند همين موضوع باعث شد كه به فكر احداث اردوگاهي با ظرفيت بالا باشيم.

وي گفت:‌ با همتي كه صورت گرفت طرح احداث اين اردوگاه از مدت‌ها قبل داده شد كه در روز سوم اسفند شاهد افتتاح فاز اول اين اردوگاه با ظرفيت سه هزار و 200 نفر زائر خواهيم بود. اين اردوگاه مجهز به امكانات رفاهي و سيستم بهداشتي است.

مسئول سازمان اردويي راهيان نور و گردشگري بسيج با اشاره به طرح تكميلي اين پروژه در آينده گفت: اين مجموعه 54 هكتار است كه بين سپاه استان‌ها تقسيم شده كه در آينده نزديك شاهد تكميل اين پروژه با ظرفيت بيست هزار نفر خواهيم بود و در اين صورت امكانات و خدمات رفاهي بيشتري را براي زائران مهيا خواهيم كرد.

سردار سليماني با بيان اينكه اين اردوگاه مشكل بسياري از زائران راهيان نور را حل مي‌كند، افزود: هدف از احداث اين اردوگاه، پاسخگويي به نياز زائران راهيان نور است كه در گذشته به دليل كمبود مكان با اين مشكل روبرو بوديم. اين اردوگاه با ظرفيت و امكانات خود بسياري از مشكلات زائران را رفع مي‌كند و از اين بابت خوشحاليم.

وي در پايان خاطر نشان كرد: افتتاح اين اردوگاه با همكاري سپاه عاشورا و مهندسي كل سپاه و مهندسي سازمان اردويي و مسئولين استان‌ها انجام مي‌گيرد كه شاهد برپايي نمايشگاه دائمي و بازارچه صنايع دستي نيز در آن خواهيم بود.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها