عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر که حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار او است. بحارالأنوار، ج43، ص261

قذافي: من در طرابلسم نه در ونزوئلا

قذافي: من در طرابلسم نه در ونزوئلا
سه شنبه 3 اسفند 1389  11:00 ق.ظ

رهبر ليبي براي نخستين بار از آغاز درگيري‌ها و خشونت‌ها در اين كشور در يك سخنراني 15 ثانيه‌اي در تلويزيون رسمي اين كشور اعلام كرد كه در طرابلس است نه در ونزوئلا.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به نقل از خبرگزاري معاي فلسطين، معمر القذافي، رهبر ليبي در اين سخنراني بعد از انتظار بيش از سه ساعته براي شنيدن سخنراني وي، در تلويزيون رسمي اين كشور حاضر شده و در حالي كه چتري در دست داشت و سوار بر خودرو خود بود خطاب به معترضان گفت: من مي‌خواستم به ميدان الخضراء بروم و صحبت كنم و با شما شب را بيدار بمانم، اما به نظر مي‌رسد كه هوا باراني است.

وي ادامه داد: همه بدانند كه من در طرابلس هستم و نه در ونزوئلا. اخبار راديو‌هاي مختلف كه با غرض ورزي اقدام به انتشار اخبار مي‌كنند و هم چنين ادعاهاي آن "سگ‌ها" را باور نكنيد.

اين براي نخستين بار است كه معمر القذافي از چند روز گذشته كه كشورش شاهد درگيري‌ و خشونت‌ و قتل عام مردم معترض بوده در تلويزيون رسمي ليبي حاضر شده است.

اين خبرگزاري اعلام كرد كه رهبر ليبي در حالي كه صحبت مي‌كرد لبخند مي‌زد.

اين در حالي است كه نيروهاي ارتش و جنگنده‌ها تظاهركنندگان را در طرابلس هدف بمباران قرار داد كه اين حملات صدها كشته برجاي گذاشته است.

مسئول وزارت خارجه ليبي پيش از اين سخنراني گفته بود كه معمر القذافي با مردم صحبت خواهد كرد.

تلويزيون دولتي ليبي نيز اعلام كرده بود كه تظاهرات طرفداران دولت در ميدان الخضرا در مركز طرابلس برگزار مي‌شود.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها