عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

انتقال امام موسي صدر توسط رژيم قذافي

انتقال امام موسي صدر توسط رژيم قذافي
سه شنبه 3 اسفند 1389  12:01 ب.ظ

 "سامي المصراطي " از مخالفان رژيم معمر قذافي ديكتاتور ليبي در گفت‌وگوي تلفني خود با شبكه خبري العالم اظهار داشت: يك هواپيماي كوچك ديروز دوشنبه فردي را كه شبيه به امام مسي صدر بود، از فرودگاه الابرق منتقل كرده است. 

"عيسي عبدالمجيد منصور " يكي از شخصيت‌هاي مخالف رژيم ليبي نيز پيش از اين اعلام كرده بود كه امام موسي همچنان در قيد حيات است. 

در همين حال، تعدادي از افسران مخالف رژيم ليبي نيز پيشتر گفته بودند كه امام موسي صدر درحال حاضر در زنداني در شهر "سبها " ي ليبي زنداني است. 

برپايه اين گزارش، معلوم نيست كه آيا اين فرد شبيه به امام موسي صدر به شهر ديگري در ليبي يا خارج از آن منتقل شده است. 

انتشار اين خبرها نگراني شديدي را در نزد دوستداران اين شخصيت محبوب اسلامي نه فقط در لبنان بلكه در جهان اسلام درباره محل نامعلومي كه وي به آنجا منتقل شده است، ايجاد كرده است؛ امري كه نياز به پيگيري جهان اسلام براي روشن شدن حقيقت دارد. 

امام موسي صدر در تاريخ بيست و پنجم آگوست 1978 همراه با دو نفر به نام‌هاي شيخ "محمد يعقوب " و "عباس بدر الدين " سردبير خبرگزاري لبنان وارد ليبي شد و قرار بود شب 29 يا 30 آگوست با قذافي نشستي برگزار كند اما از آن روز به بعد ناپديد شد مسئولان ليبي مدعي هستند كه قذافي به طور غيرمنتظره ملاقات خود با ايشان را لغو كرده است. 

طرابلس مدعي است كه وي با يك هواپيما به ايتاليا رفته است اما شيعيان لبنان معتقدند كه دولت ليبي به دلايل سياسي وي را ربوده است. 
حكومت ليبي هرگونه دست داشتن در ربودن امام موسي صدر را رد كرده و مي‌گويد كه وي به ايتاليا سفر كرد، اما دولت ايتاليا ورود وي به اين كشور را رد كرده است. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها