عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

صدور گذرنامه خانوادگي منتفي شد

صدور گذرنامه خانوادگي منتفي شد
سه شنبه 3 اسفند 1389  12:03 ب.ظ

 سرهنگ محمود صادقي در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامي فارس گفت: اول اسفند به مناسبت اعياد ماه ربيع، گذرنامه‌ الكترونيكي با حضور فرمانده نيروي انتظامي رسماً رونمايي شد. 

وي اظهار داشت: گذرنامه‌هاي الكترونيك بدون همراه است و براي هر نفر يك گذرنامه صادر مي‌شود، صدور گذرنامه الكترونيك شرط سني ندارد و براي كودك يك ماهه تا افراد بالاي 18 سال گذرنامه صادر مي‌شود. 

سرهنگ صادقي افزود: برابر مصوبه هيئت دولت و مجلس شوراي اسلامي مبلغ صدور گذرنامه براي افراد زير 18 سال 25 هزار تومان و براي افراد بالاي 18 سال 50 هزار تومان است. 

رئيس پليس گذرنامه گفت: گذرنامه‌هاي فعلي تا زماني كه تاريخ اعتبار شان به پايان نرسد همچنان اعتبار دارد و پس از آن گذرنامه الكترونيك صادر خواهد شد. 

* شهروندان در نگهداري گذرنامه‌هاي جديد دقت كنند 

وي اظهار داشت: با توجه به اينكه گذرنامه‌هاي جديد داراي تراشه هستند، لازم است در نگهداري و حفظ گذرنامه دقت شود و از تا كردن آن يا قرار دادن گذرنامه در كنار تلفن همراه يا وسايل مغناطيسي خودداري كنند، زيرا باعث آسيب تراشه شده و ممكن است صاحب گذرنامه را هنگام ورود يا خروج با مشكل مواجه كند. 

سرهنگ صادقي گفت: گذرنامه‌هاي الكترونيك غير قابل جعل هستند و ضريب امنيتي اين گذرنامه‌ها بسيار بالاست. تا به حال طي دو مرحله گذرنامه الكترونيك به صورت آزمايشي صادر شده است. 

وي اظهار داشت: در مرحله اول كه طي سال 87 انجام شد، 7 هزار جلد گذرنامه الكترونيك صادر شد و در مرحله دوم كه از آذر 89 آغاز شد، بيش از 300 هزار جلد گذرنامه الكترونيك صادر شده است. 

رئيس پليس گذرنامه افزود: از اول اسفند، صدور گذرنامه‌هاي الكترونيك به صورت رسمي‌ آغاز شده و همه گذرنامه‌ها الكترونيك مي‌شوند. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها