عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: حسادت جز زیان و خشمی که موجب سستی قلبت و بیماری بدنت می‌شود، ثمری ندارد. بحارالانوار، ج70، ص256

آمريكا حتي نمي‌تواند گليم خودش را از آب بيرون بكشد

آمريكا حتي نمي‌تواند گليم خودش را از آب بيرون بكشد
سه شنبه 3 اسفند 1389  12:03 ب.ظ

 حجت الاسلام سيدمحمدحسين حائري صبح امروز در جمع طلاب و روحانيون شهرستان دشتي اظهار داشت: انسان هرچه در دنيا داشته باشد روزي از آن جدا مي‌شود و امروز در دنيا شاهديم حكامي كه در كشورهاي خاورميانه به مردم ظلم مي‌كردند در كجا قرار گرفته‌اند. 
استاد حوزه و دانشگاه قم افزود: امروز نامبارك براي اينكه چند روز بيشتر در قدرت بماند چقدر به مردم التماس كرد ولي نتيجه‌اي نداشت. 
حائري با بيان اينكه بالاترين گناه اين است كه انسان خودش را نشناسد، تصريح كرد: دين ابتدا دنيا و سپس آخرت ما را آباد مي‌كند. 
‌استاد حوزه و دانشگاه با انتقاد از فتنه‌گران داخلي بيان داشت: اين بدبخت‌هاي بيچاره‌اي كه خيال مي‌كنند پيروي از آمريكا و رژيم صهيونيستي موجب آرامش آنها مي‌شود، سخت در اشتباه هستند. 
وي اضافه كرد: فتنه‌گران بدانند آمريكا چقدر كمك به مصر كرد و آيا توانست نيروي دست‌نشانده خودش را حمايت كند و همين آمريكا چند سال‌ است در افغانستان و پاكستان به سر مي‌برد اما وضعيت اين كشورها چگونه است. 
حائري تصريح كرد: با بيداري ملت‌هاي خاورميانه و الگوگيري از نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، آمريكا امروز حتي نمي‌تواند گليم خودش را از آب بيرون بكشد. 
وي گفت: محال است كسي بفهمد براي چه خلق شده و در مسئله معاد و قيامت ترديد داشته باشد ولي آن‌هايي كه مي‌گويند وقتي مرديم چطور زنده مي‌شويم قيامت و بهشت يعني چه؟ چون خلقت را نشناختند. 
حائري عنوان داشت: خداوند خطاب به پيامبر مي‌فرمايد اگر تو نبودي، من خدا هيچ چيزي را خلق نمي‌كردم و 133 سال بعد از آن هم درست در چنين ساعت و روزي امام صادق (ع) متولد مي‌شود. 
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به خلقت انسان خاطرنشان كرد: تمام آن چه در دنيا وجود دارد از جمله آسمان، عرش، افلاك، سيارات و همه اين‌ها مقدمه خلقت انسان است و خدا مي‌فرمايد فرشتگان، جبرئيل، ملائكه و همه چيز را براي انسان اما انسان را براي خودم خلق كرده‌ام. 
وي با بيان اينكه بنيان‌گذار جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني (ره) يك جمله الهي دارد، گفت: امام (ره) مي‌فرمايد اگر مردم روي كره زمين معناي انا له الله و انا عليه راجعون را بدانند يك گناه روي كره زمين انجام نمي‌شود. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها