عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آمريكا و صهيونيست‌ها تحولات كشورهاي اسلامي را محاسبه نكرده بودند

آمريكا و صهيونيست‌ها تحولات كشورهاي اسلامي را محاسبه نكرده بودند
سه شنبه 3 اسفند 1389  12:04 ب.ظ

 علاءالدين بروجردي نماينده مردم بروجرد و رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي كه صبح امروز (سه شنبه) در حاشيه جلسه علني مجلس با خبرنگاران پارلماني گفت‌وگو مي‌كرد، در ارزيابي از تحولات اخير برخي كشورهاي منطقه مانند مصر و تونس و ليبي اظهار داشت: تحولاتي كه در برخي كشورهاي عربي و اسلامي رخ داده، محصول ده‌ها سال سياست‌هاي غلط تحميلي ديكته شده توسط قدرت‌هاي بزرگ بود. 

وي افزود: سران اين كشورها براي حفظ موقعيت و استمرار حاكميت خود، نسبت به اين سياست‌ها تمكين كردند و يك تحقير طولاني در اين كشورها شكل گرفت. 

رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به تحولات اخير ليبي يادآور شد: ليبي در برابر سياست‌هاي آمريكا و صهيونيست‌ها ايستاد ‌و وضعيت مشابهي را در ليبي به خاطر داريم، بعد از اينكه حاكمان اين كشور به سازش كشانده شدند، براي حفظ خودشان به سياست‌هاي آمريكا تمكين كردند و عملا يك تحقير ملي شكل گرفت و ملت‌ها احساس كردند كه در يك ذلتي زندگي مي‌كنند كه محصول سياست حاكمان آنها است. 

به گفته بروجردي، اين تحقير و انرژي متراكمي كه با نيروي پليس و امنيتي بود، به سرعت منفجر شد و موجب شكل‌گيري تحولات اخير در كشورهاي اسلامي شد و بسياري از ملل منطقه جرأت يافتند كه اين وضعيت تحقير را از بين ببرند تا بتوانند از زير بار اين ذلت بيرون بيايند و اقدامي انجام دهند. 

وي تأكيد كرد: آمريكايي‌ها ‌فكر مي‌كردند با سرمايه‌گذاري اساسي كه انجام دادند، ثباتي در اين كشورها حاكم مي‌شود اما در مقابل رويدادهاي متعددي قرار گرفتند و حوادث مصر و ساير كشورها در محاسبات آمريكا و رژيم صهيونيستي و انگليس و قدرت‌هايي كه منافع خودشان را در استمرار اين وضعيت تعريف كرده بودند، جايگاهي نداشت. 

اين نماينده مجلس اضافه كرد: آمريكايي‌ها و رژيم صهيونيستي و برخي قدرت‌ها طي اين مدت تلاش كردند ‌با ترفندهاي متعدد از تكرار اين وضعيت در كشورهاي ديگر جلوگيري كنند. 

بروجردي در ادامه سخنانش تصريح كرد: آمريكايي‌ها طي اين مدت تلاش كردند‌ با تغييرات ظاهري و برخي روش‌ها اقدامات ملل منطقه به نحوي محار كنند و بحران‌هاي منطقه را از بين ببرند. 

وي در ادامه با اشاره به كميته‌اي كه اخيرا ‌‌براي بررسي فتنه در مجلس تشكيل شده است، گفت: اين كميته چندين جلسه برگزار كرده اما از آنجايي كه اقدام اين كميته كار تحقيقاتي است، طبيعتا زمان‌گير است و جلسات اين كميته به طور مستمر ادامه دارد و كميته مذكور در‌صدد تهيه گزارشي مستدل براي ارائه به مجلس است. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها