عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

حمايت از حضور آمريكا در قرقيزستان عاملي در ادامه بحران اين كشور است

حمايت از حضور آمريكا در قرقيزستان عاملي در ادامه بحران اين كشور است
سه شنبه 3 اسفند 1389  12:05 ب.ظ

 "كريل تاناي‌اف " مدير عامل مركز تحليل سياسي روسيه با اشاره به عواقب خطرناك بي ثباتي و تاثير منفي آن بر كل كشور قرقيزستان تاكيد كرد: طرفداران حضور آمريكا در قرقيزستان بايستي بدانند كه طرفداري از سياست‌هاي آمريكا عواقب ناخوشايندي براي آنان خواهد داشت كه سقوط دولت "قربان بيك باقي اف " نيز شاهدي بر اين مدعا است. 
تاناي اف با اشاره به منافع ژئوپوليتيكي روسيه و آمريكا در منطقه تاكيد كرده است كه برخي نيروهاي سياسي قرقيزستان در تلاشند كه زمينه‌هاي حضور بيشتر آمريكا در اين كشور را هموار كنند تا در اين ميان منافع خود را برآورده سازند. 
وي كه با هفته نامه "آبشيستويني ريتينگ " چاپ بيشكك گفت‌وگو كرده است، قرقيزستان را داراي سطحي مناسب از دموكراسي به نسبت ديگر كشورهاي منطقه دانست و افزود: با توجه به سطح فرهنگ جامعه قرقيزستان و برخورداري از ميزان قابل قبولي تمايلات دموكراتيك در اين كشور، وجود احزاب مخالف با رويكردهاي متفاوت از يكديگر به امري عادي و البته چالش برانگيز در سطح جامعه قرقيزستان تبديل شده است. 
كارشناس و تحليلگر برجسته روسيه هشدار داد، تشديد مبارزه با هر گونه فعاليت ضد دولتي در قرقيزستان در راستاي تحكيم حاكميت مركزي، گروه‌هاي زيادي را تحت فشار قرار خواهد داد كه در اين حالت، عكس العمل شديد آنان و مقابله با دولت قرقيزستان دور از انتظار نخواهد بود. 
پيش از اين نيز "رزا آتونبايوا " رئيس جمهور قرقيزستان و ساير مقامات ارشد اين جمهوري در سخنراني‌هاي رسمي خود، دورنماي سياسي و امنيتي كشور را تاريك و نگران كننده دانستند

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها