عضویت العربیة English
امام صادق علیه‌السلام: هر کس به شایستگی در حقّ خانواده‌اش نیکی کند، خداوند بر عمرش می‌افزاید. الکافی، ج8، ص219

بيشترين تصادفات در برازجان مربوط به موتور‌سواران است

بيشترين تصادفات در برازجان مربوط به موتور‌سواران است
سه شنبه 3 اسفند 1389  12:44 ب.ظ

رئيس راهنمايي و رانندگي دشتستان:
بيشترين تصادفات در برازجان مربوط به موتور‌سواران است

خبرگزاري فارس: رئيس راهنمايي و رانندگي شهرستان دشتستان گفت: بيشترين تصادفات در برازجان مربوط به موتور‌سواران است.

به گزارش خبرگزاري فارس از برازجان، كوروش مقامي‌راد دوشنبه شب در جمع آموزشياران نهضت سوادآموزي شهرستان دشتستان اظهار داشت: براي كاهش تصادفات علاوه بر راه‌اندازي بخش فرهنگ و آموزش‌هاي ترافيك، طبق مقررات در برخورد با متخلفان هم به هيچ عنوان كوتاهي نمي‌شود.
وي افزود: شهر برازجان از نظر علائم راهنمايي و رانندگي نيز بسيار فقير است و در كل وضعيت فيزيكي شهر برازجان از لحاظ راهنمايي و رانندگي داراي مشكل است.
رئيس راهنمايي و رانندگي شهرستان دشتستان با يبان اينكه تابلو چشم سوم راننده است از مسئولان شهرستان خواستار همكاري با اين دستگاه در حل مشكل علائم و نشانه‌هاي راهنمايي رانندگي در شهر برازجان شد.
رئيس راهنمايي و رانندگي شهرستان دشتستان گفت: آموزش نامناسب و رواج فرهنگ غلط در استفاده از وسائل نقليه عمده‌ترين دليل وقوع تصادفات در جامعه است.
مقامي‌راد اضافه كرد: مجموعه ارزش‌ها و بينش‌هاي يك فرهنگ كه به افراد آموزش داده مي‌شود به عنوان هنجار آن جامعه شناخته مي‌شود كه عدول از هنجارها بيشتر نتيجه عدم آموزش كافي و مناسب به افراد جامعه است.
وي اضافه كرد: جامعه ما تاكنون در فرهنگ‌سازي و آموزش قوانين راهنمايي و رانندگي بسيار ضعيف عمل كرده و آمار بالاي تصادفات رانندگي در ايران ضربه‌اي است كه جامعه ما از اين مشكل خورده است.
مقامي‌راد افزود: 76 درصد از نقص عضوهاي كشور طبق گزارش پزشك قانوني به دليل تصادفات رانندگي است.
رئيس راهنمايي رانندگي دشتستان‌ از معلمان و آموزشياران و همه كساني كه در عرصه فرهنگ و آموزش فعال هستند خواست كه در آموزش فرهنگ صحيح استفاده از وسيله نقليه و قوانين راهنمايي و رانندگي كوتاهي نكنند.
وي فرهنگ راهنمايي و رانندگي در شهرستان دشتستان را نيز بسيار ضعيف خواند و خاطرنشان كرد: به عنوان مثال هنوز برخي نمي‌دانند كه موتورسيكلت و دوچرخه عابر‌پياده نيست و همواره براي شهروندان مزاحمت‌هايي ايجاد مي‌كنند.
انتهاي پيام/ج20/ك

اخبارمرتبط :
amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها