عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

بيشترين تصادفات در برازجان مربوط به موتور‌سواران است

بيشترين تصادفات در برازجان مربوط به موتور‌سواران است
سه شنبه 3 اسفند 1389  12:44 ب.ظ

رئيس راهنمايي و رانندگي دشتستان:
بيشترين تصادفات در برازجان مربوط به موتور‌سواران است

خبرگزاري فارس: رئيس راهنمايي و رانندگي شهرستان دشتستان گفت: بيشترين تصادفات در برازجان مربوط به موتور‌سواران است.

به گزارش خبرگزاري فارس از برازجان، كوروش مقامي‌راد دوشنبه شب در جمع آموزشياران نهضت سوادآموزي شهرستان دشتستان اظهار داشت: براي كاهش تصادفات علاوه بر راه‌اندازي بخش فرهنگ و آموزش‌هاي ترافيك، طبق مقررات در برخورد با متخلفان هم به هيچ عنوان كوتاهي نمي‌شود.
وي افزود: شهر برازجان از نظر علائم راهنمايي و رانندگي نيز بسيار فقير است و در كل وضعيت فيزيكي شهر برازجان از لحاظ راهنمايي و رانندگي داراي مشكل است.
رئيس راهنمايي و رانندگي شهرستان دشتستان با يبان اينكه تابلو چشم سوم راننده است از مسئولان شهرستان خواستار همكاري با اين دستگاه در حل مشكل علائم و نشانه‌هاي راهنمايي رانندگي در شهر برازجان شد.
رئيس راهنمايي و رانندگي شهرستان دشتستان گفت: آموزش نامناسب و رواج فرهنگ غلط در استفاده از وسائل نقليه عمده‌ترين دليل وقوع تصادفات در جامعه است.
مقامي‌راد اضافه كرد: مجموعه ارزش‌ها و بينش‌هاي يك فرهنگ كه به افراد آموزش داده مي‌شود به عنوان هنجار آن جامعه شناخته مي‌شود كه عدول از هنجارها بيشتر نتيجه عدم آموزش كافي و مناسب به افراد جامعه است.
وي اضافه كرد: جامعه ما تاكنون در فرهنگ‌سازي و آموزش قوانين راهنمايي و رانندگي بسيار ضعيف عمل كرده و آمار بالاي تصادفات رانندگي در ايران ضربه‌اي است كه جامعه ما از اين مشكل خورده است.
مقامي‌راد افزود: 76 درصد از نقص عضوهاي كشور طبق گزارش پزشك قانوني به دليل تصادفات رانندگي است.
رئيس راهنمايي رانندگي دشتستان‌ از معلمان و آموزشياران و همه كساني كه در عرصه فرهنگ و آموزش فعال هستند خواست كه در آموزش فرهنگ صحيح استفاده از وسيله نقليه و قوانين راهنمايي و رانندگي كوتاهي نكنند.
وي فرهنگ راهنمايي و رانندگي در شهرستان دشتستان را نيز بسيار ضعيف خواند و خاطرنشان كرد: به عنوان مثال هنوز برخي نمي‌دانند كه موتورسيكلت و دوچرخه عابر‌پياده نيست و همواره براي شهروندان مزاحمت‌هايي ايجاد مي‌كنند.
انتهاي پيام/ج20/ك

اخبارمرتبط :
amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها