عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بروكراسي در مناطق آزاد جايي ندارد

بروكراسي در مناطق آزاد جايي ندارد
سه شنبه 3 اسفند 1389  12:44 ب.ظ

معاون رئيس جمهور:
بروكراسي در مناطق آزاد جايي ندارد

خبرگزاري فارس:‌ معاون رئيس جمهور گفت: در دنياي امروز بروكراسي در مناطق آزاد جايي ندارد.

به گزارش خبرگزاري فارس از جلفا، حميد بقايي در جلسه توديع و معارفه مدير عامل منطقه آزاد تجاري صنعتي ارس بر ضرورت تلاش همه جانبه در جذب گردشگر و سرمايه‌گذار تاكيد كرد.
دبير شوراي هماهنگي امور مناطق آزاد و ويژه اقتصادي با بيان اينكه امروز در جهان رقابت خاصي در زمينه جذب سرمايه‌گذاري وجود دارد، اظهار داشت: اين مسئله با توجه به وضعيت اقتصادي جهان و رفع بيكاري صورت مي‌گيرد و در واقع سرمايه‌گذاري راهي براي حل مشكلات اقتصادي است.

به سرمايه‌گذار نبايد به عنوان فردي كه قصد مكيدن خون مردم را دارد نگريسته شود
وي سرمايه‌گذاري را همانند جذب گردشگر كاري نرم خواند و گفت: سرمايه‌گذاري لطافت و حساسيت خاصي دارد و كوچك‌ترين شايعات نيز در امر جذب سرمايه‌گذاري تاثير منفي دارد.
معاون رئيس جمهور با تاكيد بر تغيير نگرش در مورد سرمايه‌گذاران اظهار داشت: به سرمايه‌گذار نبايد به عنوان فردي كه قصد مكيدن خون مردم را دارد نگريسته شود و اين تغيير نگرش با مديريت صحيح امكانپذير است.

* مواضع برخي مسئولان به نفع سرمايه‌گذار و جذب گردشگر نيست
بقايي ادامه داد: برخي مسئولان در برخي نقاط مواضعي مي‌گيرند كه به نفع سرمايه‌گذاري و جذب گردشگر نيست و بايد در اين راستا مراقبت خاصي داشت.
وي ادامه داد: نبايد چهره منفي از كشور ساخت چرا كه سرمايه‌گذار با اين تصويرسازي از كشور فرار مي‌كند و جذب سرمايه‌گذار به اين راحتي امكانپذير نيست.

* تحريم‌ها در موضوع جذب سرمايه‌گذاري به اندازه بوركراسي اداره مانع آفرين نيست
دبير شوراي هماهنگي امور مناطق آزاد و ويژه اقتصادي با بيان اينكه تحريم‌ها در موضوع جذب سرمايه‌گذاري به اندازه بوركراسي اداره مانع آفرين نيست، گفت: در دنياي امروز بوركراسي در مناطق آزاد جايي ندارد و در مناطق آزاد كشور بايد بوركراسي از بين برود.
معاون رئيس جمهور موقعيت استراتژيك ايران را قابليتي خاص براي جذب سرمايه‌گذاران عنوان كرد و ادامه داد: اين موقعيت موجب شده است تا سرمايه‌گذاري در ايران جايگاه خاصي داشته باشد.
در پايان اين مراسم عليرضا مقيمي به عنوان مدير عامل جديد منطقه آزاد ارس به صورت رسمي معرفي و از خدمات عباس رنجبر مدير عامل سابق اين منطقه قدرداني شد.
منطقه آزاد ارس در شمال‌غرب ايران در نقطه صفر مرزي در مجاورت با كشورهاي ارمنستان، آذربايجان و جمهوري خودمختار نخجوان استقرار يافته است.
بر اساس مصوبه هيئت وزيران در تاريخ 7 تير 1384 به شماره 20708/ت530820 محدوده منطقه آزاد ارس شامل 9700 هكتار از اراضي منطقه مي‌شد كه براساس مصوبه جديد اين هيئت محترم در 14 آذر 1387 محدوده اين منطقه به 51 هزار هكتار شامل بخش‌هايي از دو شهرستان جلفا و كليبر افزايش يافت.
اين محدوده ابلاغي در بخش متصل، محدوده اصلي را از 9700 هكتار به 20 هزار و 500 هكتار افزايش داده است و در سه بخش منفصل نيز قسمتي از شهرستان كليبر به وسعت 24 هزار هكتار (موسوم به قلي بيگلو) و اراضي اطراف سد خدآفرين به وسعت6 هزار و 100 هكتار و محدوده گمرك نوردوز ( مرز ايران با ارمنستان) به وسعت 240 هكتار جمعاً به وسعت 51 هزار هكتار كل محدوده منطقه آزاد ارس را تشكيل مي‌دهد.
اين منطقه به دليل توانمندي‌هاي منطقه‌اي و موقعيت استرتژيك و نيز بهره‌مندي از تسهيلات و مزاياي قانوني مناطق آزاد مورد توجه ويژه سرمايه‌گذاران بوده و با تكميل زيرساخت‌هاي آن سرمايه‌گذاران بسياري از داخل و خارج كشور براي سرمايه‌گذاري در آن اعلام آمادگي مي‌كنند.
اين منطقه فعاليت خود را به صورت رسمي از سال 84 آغاز كرده و هم اكنون با تكميل بخشي از زيرساخت‌هاي آن در حوزه‌هاي مختلف آماده ميزباني از سرمايه‌گذاران است.
استراتژي‌هاي صنعت، گردشگري، حمل و نقل، آموزش عالي و تجارت عمده‌ترين استراتژي‌هاي سازمان منطقه آزاد تجاري ـ صنعتي ارس در برنامه‌ريزي‌هاي توسعه‌اي است.
انتهاي پيام/غ10/ك

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها