عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اداره كل بازرسي قزوين بر نحوه مبارزه با گرانفروشي نظارت مي‌كند

اداره كل بازرسي قزوين بر نحوه مبارزه با گرانفروشي نظارت مي‌كند
سه شنبه 3 اسفند 1389  12:45 ب.ظ

اداره كل بازرسي قزوين بر نحوه مبارزه با گرانفروشي نظارت مي‌كند

خبرگزاري فارس: اداره كل بازرسي استان قزوين بر نحوه توزيع كالا، نظارت بر قيمت و مبارزه با گرانفروشي توسط دستگاه‌هاي اجرايي نظارت مي‌كند.

به گزارش خبرگزاري فارس از قزوين به نقل از روابط عمومي اداره كل بازرسي استان قزوين، به منظور بررسي چگونگي عملكرد دستگاه‌هاي اجرايي ذي‌ربط بر نحوه نظارت بر قيمت، توزيع كالا، خدمات و مبارزه با گرانفروشي، بازرسان اداره كل بازرسي استان در سازمان بازرگاني قزوين حضور يافتند.
بازرسان اين اداره كل در راستاي تحقق بازرسي‌هاي سرزده با حضور در سازمان بازرگاني و طي جلسه‌اي با رئيس، معاون و كارشناسان آن، اهداف برنامه را تشريح و وضعيت قيمت 22 قلم كالاي اساسي و چند مورد از پرونده‌هاي گرانفروشي و نحوه برخورد با متخلفان و گرانفروشان را مورد بررسي قرار دادند.
بازرسي‌هاي غير منتظره چند واحد خوار ‌و ‌بار فروشي و نيز چند فروشگاه عمده در سطح شهر قزوين از ديگر برنامه‌هاي بازرسان در اين مأموريت بود كه ضمن جريمه واحدهاي گرانفروش توسط كارشناسان بازرگاني، متخلفان براي ارائه توضيحات به سازمان بازرگاني استان دعوت شدند.
در بازديد بعضي از فروشگاه‌ها، تخلفاتي از قبيل گرانفروشي روغن مايع، چاي، پنير، تن ماهي، برنج، رب گوجه فرنگي، افزايش خودسرانه قيمت، محصولات بسته‌بندي شده فاقد قيمت مصرف كننده، فقدان فاكتورهاي خريد در فروشگاه و عدم امكان ارائه آنها از سوي فروشنده مشاهده شد كه اقدامات لازم و قانوني صورت گرفت.
همچنين بازرسان اداره كل بازرسي استان ضمن سركشي از واحد نظارت و بازرسي (124) و اكيپ سيار سازمان بازرگاني قزوين، بر نظارت هر‌چه بيشتر اين سازمان بر قيمت، توزيع كالا، خدمات و مبارزه با گرانفروشي به ويژه در روزهاي پاياني سال تأكيد كردند.
تمام شهروندان و هم‌استاني‌هاي عزيز مي‌توانند نظرات، پيشنهادها و يا انتقادات خود را در خصوص چگونگي عملكرد دستگاه‌هاي اجرايي ذي‌ربط بر نحوه نظارت بر قيمت، توزيع كالا، خدمات و مبارزه با گرانفروشي از طريق ثبت در سامانه ملي رسيدگي به شكايات و اعلامات سازمان بازرسي كل كشور به آدرس http://shekayat.bazrasi.ir‌، تماس با تلفن گوياي ستاد خبري مركز استان 136، شهرستان‌ها 3350022 -0281، مكاتبه و يا با مراجعه حضوري به اداره كل بازرسي استان قزوين اعلام كنند.
انتهاي پيام/آ30/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها