عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

ملت‌هاي استقلال‌طلب جهان ايران را كشوري مقاوم مي‌دانند

ملت‌هاي استقلال‌طلب جهان ايران را كشوري مقاوم مي‌دانند
سه شنبه 3 اسفند 1389  12:46 ب.ظ

معاون سازمان بسيج مستضعفين:
ملت‌هاي استقلال‌طلب جهان ايران را كشوري مقاوم مي‌دانند

خبرگزاري فارس: معاون سازمان بسيج مستضعفين گفت: ملت‌هاي مقاوم جهان ايران را به عنوان كشوري كه تمام قد مقابل استكبار ايستاده است مي‌شناسند و اين موجب افتخار است.

به گزارش خبرگزاري فارس از شوشتر، سهراب گيلاني شامگاه دوشنبه در يادواره شهداي نورمحمدي اين شهرستان اظهار داشت: دوران دفاع مقدس توانست يك فرهنگ مقاومت اسلامي را در ايران و منطقه بنيانگذاري كند كه اين فرهنگ در حال توسعه و تأثيرگذاري بر ساير كشورهاي جهان از جمله آفريقا و آمريكاي جنوبي است
وي با تاكيد بر لزوم تجزيه و تحليل ابعاد جنگ به ويژه براي نسل جوان كه نيمي از جمعيت كشور را تشكيل مي‌دهند، افزود: جنگ عراق طولاني‌ترين جنگ در تاريخ معاصر منطقه بود كه در آن دو قدرت بزرگ دنيا و هم پيمانان آنان در حمايت از عراق اتفاق نظر داشتند.
معاون سازمان بسيج مستضعفين گفت: تعدادي از كشورهاي عربي بخشي از هزينه جنگ را براي عراق تامين مي‌كردند و برخي كشورهاي غربي نيز هزينه توليد سلاح از جمله بمب شيميايي را در اختيار عراق مي‌گذاشتند، رژيم صهيونيستي نيز خوشحال بود كه منابع مالي و انساني دو كشور شيعه در حال از بين رفتن است، در حالي كه اين منابع مي‌توانست براي آزادي قدس شريف به كار رود.
گيلاني با اشاره به عاقبت صدام و دور انديشي‌هاي امام راحل(ره) افزود: مطالعه دفاع مقدس از نظر عبرت گرفتن از دورانديشي‌ها و سرانجام دو طرف با اهميت است.
وي گفت: ‌در اين جنگ ظرفيت، نبوغ، استعداد و خلاقيت‌هاي ملت ايران ارزيابي شد و ملت ايران قابليت‌هاي خود و نبوغ جوانانش را در مديريت كشور و انقلاب بزرگ نشان داد.
گيلاني تاكيد كرد: رهبري مدبرانه امام و مقاومت فرزندان ايران در ارتش، سپاه، بسيج و جهاد سازندگي نشان مي‌دهد كه رفتار ملت ما در حوادث بزرگ تاريخي توأم با عزت و مقاومت است و اين رفتار مي‌تواند براي وضع كنوني و آينده دشمنان ما درس آموز باشد.
وي با بيان اينكه ملت ايران در برابر فشار دشمنان، همچون كوه ايستاده است و سرانجام پيروز خواهد شد گفت: ‌پيروزي انقلاب اسلامي، جهان را به حيرت فرو برد و نظام سياسي جديدي به ادبيات سياسي و نظام بين‌الملل افزوده شد كه در برابر شرق و غرب و سلطه جهاني ايستادگي مي‌كند.
معاون اداري مالي و برنامه‌ريزي سازمان بسيج مستضعفين گفت: اكنون كه حدود 32 سال از عمر بابركت انقلاب اسلامي مي‌گذرد، اين انقلاب توانسته است نظام جديد و الگوي واحد سياسي را به يك و نيم ميليارد مسلمان جهان به عنوان نظام مردم سالار ديني معرفي كند.
گيلاني با بيان اينكه ملت‌هاي استقلال طلب جهان‌ نيز به ايران به عنوان نظامي كه در برابر سلطه ايستاده است، نگاه مي‌كنند، گفت:‌ مردم فلسطين از انقلاب و دفاع مقدس الگو گرفتند و چندين سال است كه با اين فرهنگ مقابل رژيم صهيونيستي ايستاده‌اند و شكل‌گيري حماس از آثار و بركات اين فرهنگ است.
وي اضافه كرد: مقاومت حزب‌الله لبنان كه در جنگ 33 روزه ستون فقرات رژيم صهيونيستي را شكست، نماد مقاومت را ايران مي‌داند و اين پيروزي براي آمريكا و رژيم صهيونيستي عبرت‌آموز است
گيلاني در پايان با قدرداني از دست اندركاران يادواره‌هاي گراميداشت شهيدان و تاكيد بر نقش رسانه‌ها در حفظ آرمان‌ها، ارزش‌ها و مواريث شهدا، ‌احداث خانه شهيد در محلات براي زنده نگه‌داشتن يادواره شهيدان و معرفي آثار و نقش‌‌آفريني آنان را پيشنهاد كرد.
انتهاي پيام/غ20/ك

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها