عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

دومين نكوداشت محتشم در كاشان خاتمه يافت

دومين نكوداشت محتشم در كاشان خاتمه يافت
سه شنبه 3 اسفند 1389  12:47 ب.ظ

با تجليل از هنرمندان برتر؛
دومين نكوداشت محتشم در كاشان خاتمه يافت

خبرگزاري فارس: دومين نكوداشت محتشم كاشاني پدر مرثيه‌سراي ايران با تجليل از نفرات برتر مسابقات فرهنگي هنري در مجتمع سينمايي اين شهرستان طي مراسمي به كار خود پايان داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از كاشان، دبير اجرايي اين نكوداشت دوشنبه شب در اين مراسم زنده نگه داشتن آثار و شخصيت ارزشمند مفاخر علمي، ادبي و فرهنگي هنري اين شهرستان و معرفي و شناسايي گنجينه معنوي و فرهنگي بزرگان كاشان به نسل جوان را از اهداف اين نكوداشت ذكر كرد.
مجيد حيدري گفت: اين نكوداشت در بهمن‌ماه سال جاري در سه موضوع خوشنويسي از 12 بند محتشم توسط اساتيد برجسته خوشنويسي كاشان، كارگاه يك روزه نقاشي و تصويرسازي از 12 بند محتشم بين دانش‌آموزان سه مقطع تحصيلي مدارس كاشان و مسابقه مداحي در دو گروه نوجوانان و جوانان كار خود را آغاز كرد.
به گفته وي در بخش خوشنويسي، اساتيد برجسته خوشنويسي كاشان 12 بند محتشم را طي يك هفته به رشته تحرير درآورده و به چاپ رساندند و در كارگاه يك روزه نقاشي هم هنرجويان پيام‌هاي آييني دريافتي خود از اشعار محتشم را در قالب هنر نقاشي و تصويرسازي بيان كردند.
وي با اشاره به برپايي نمايشگاهي از 60 اثر برتر نقاشي رنگ و روغن روي بوم و تابلو با تكنيك آزاد در حاشيه برگزاري مراسم اختتاميه افزود: مسابقه مداحي نكوداشت محتشم نيز با حضور كارشناسان ادبيات و پيشكسوتان مداحي و مرثيه‌سرايي بين 40 نفر نوجوانان و جوانان علاقمند برگزار شد.
به گفته وي، راه‌اندازي وبلاگ محتشم از ديگر اقدامات فرهنگي تبليغات دومين نكوداشت محتشم كاشاني است.
حيدري استقبال هنرمندان كاشاني را طي دو دوره از كوداشت محتشم كاشاني قابل توجه و ارزشمند توصيف و خاطرنشان كرد: نخستين دوره برگزاري اين آيين نكوداشت با عنوان برخوان غم با قرائت پيام رئيس فرهنگستان زبان و ادب فارسي با حضور 200 نفر از استادان و مداحان بهمن‌ماه سال گذشته در مجتمع سينمايي كاشان برگزار شد.
به گزارش خبرگزاري فارس از كاشان وحيد شفايي، محمد رباط جزي، عليرضا قاسمي به عنوان نفرات برتر مسابقه مداحي در مقطع دبيرستان و آقايان محمد سرجه‌پيما، محمد هوشمند و مهدي عارضي نفرات برتر اين مسابقه در مقطع راهنمايي، زهرا خوشنام، زهرا محمودزاده، مريم سادات خادمي نفرات برتر در رشته نقاشي با موضوع تكنيك آزاد و فاطمه مهدي‌زاده، سوده آخرتي، آيدا صفر بالي نفرات برتر در رشته نقاشي روي بوم معرفي و انتخاب شدند.
مراسم اختتاميه دومين نكوداشت محتشم كاشاني به همت حوزه هنري و با همكاري دانشگاه پيام نور كاشان برگزار شد.
انتهاي پيام/صا20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها