عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

حوزه هنري كاشان از خبرنگاران اين شهرستان تجليل كرد

حوزه هنري كاشان از خبرنگاران اين شهرستان تجليل كرد
سه شنبه 3 اسفند 1389  12:47 ب.ظ

به مناسبت ميلاد خبررسان هستي؛
حوزه هنري كاشان از خبرنگاران اين شهرستان تجليل كرد

خبرگزاري فارس: به مناسبت سالروز ميلاد پيامبر خاتم نخستين خبررسان هستي و ششمين اختر تابناك امامت و ولايت حضرت امام صادق(ع) از خبرنگاران فعال كاشان طي مراسمي تجليل و قدرداني شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از كاشان، رئيس دانشگاه پيام نور اين شهرستان شامگاه دوشنبه با تبريك ميلاد دو گوهر درخشان نبوت و امامت گفت: توصيف عظمت و بيان شخصيت اين دو مظهر عفو، مهر، رحمت و بركت در كلام و جلسات نمي‌گنجد و همين كافي است كه خداي سبحان در شأن و مقام اين بزرگواران «لولاك لما خلقت الافلاك» را فرموده‌ است.
عباسعلي فراهتي افزود: بر طبق بندهايي از زيارت جامعه كبيره نيز كه به نقل از معصوم وارد شده و در آن هيچ مبالغه‌اي نيست مدح و ثناي اهل‌بيت پيامبر (ص) در زبان نمي‌گنجد و فضائل و مناقب آن بزرگواران قابل شمارش نيست.
وي تصريح كرد: بر طبق بندهايي ديگر از زيارت جامعه كبيره پيامبر و اهل بيتش كساني هستند كه خدا به واسطه آنها هستي را وجود بخشيد و ثبات زمين و آسمان را به واسطه وجود پيامبر(ص) و ائمه اطهار (ع) قرار داد.
فراهتي اظهار كرد: ذات منزه باري تعالي عرش، فرش، لوح، كرسي، قلم، عالم ماده و طبيعت، آنچه كه در فكر و ذهن ما نمي‌گنجد همه و همه را به بهانه خلقت پربركت و طفيلي وجود نازنين پيامبر رحمت و مودت و محبت پديد آورد.
وي پيروي از رسولي با چنين ظرفيت وجودي و مكتبش را موجب فخر و مباهات خواند و اضافه كرد: ايشان شخصيتي است كه قابليت دريافت و شأنيت دريافت مجموع آيات قران اعم از ظاهر و باطن آن را در يك لحظه پيدا كرد همان قرآني كه بر اساس آيه صريح آن نزولش بر كوه‌ها بس گران و سنگين آمد.
رئيس دانشگاه پيام نور كاشان اظهار كرد: ما افتخار مي‌كنيم كه پيرو مذهب جعفري و شيعي هستيم كه هر چه در معارف الهيه، ابواب پنجاه‌گانه فقه، مباحث كلامي از مبدأ تا معاد داريم همه و همه از وجود پيشواي آن حضرت امام جعفر صادق (ع) است.
فراهتي خاطرنشان كرد: خدمات امام صادق و پدر بزرگوارش (ع) به اسلام و آيين ناب محمدي (ص) وصف‌ناپذير است كه اگر اين دو امام همام (ع) نهضت فرهنگي را ايجاد نمي‌كردند از اسلام نامي باقي نمي‌ماند.
وي از رحمت و مهرباني به عنوان پيام ارزشمند روز ميلاد پيامبر(ص) و امام صادق(ع) ياد كرد و گفت: پيامبر و ائمه مظهر رحمت الهيه هستند و ما پيروانشان با اقتدا به اين محبت و مودت با همدلي و به دور از دشمني و كينه تحولات فكري و اعتقادي و مراحل ترقي و پيشرفت را طي كنيم.
مراسم تقدير از خبرنگاران به همت حوزه هنري كاشان با حضور جمعي از مسئولان اين شهرستان برگزار شد.
انتهاي پيام/صا20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها