عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

حوزه هنري كاشان از خبرنگاران اين شهرستان تجليل كرد

حوزه هنري كاشان از خبرنگاران اين شهرستان تجليل كرد
سه شنبه 3 اسفند 1389  12:47 ب.ظ

به مناسبت ميلاد خبررسان هستي؛
حوزه هنري كاشان از خبرنگاران اين شهرستان تجليل كرد

خبرگزاري فارس: به مناسبت سالروز ميلاد پيامبر خاتم نخستين خبررسان هستي و ششمين اختر تابناك امامت و ولايت حضرت امام صادق(ع) از خبرنگاران فعال كاشان طي مراسمي تجليل و قدرداني شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از كاشان، رئيس دانشگاه پيام نور اين شهرستان شامگاه دوشنبه با تبريك ميلاد دو گوهر درخشان نبوت و امامت گفت: توصيف عظمت و بيان شخصيت اين دو مظهر عفو، مهر، رحمت و بركت در كلام و جلسات نمي‌گنجد و همين كافي است كه خداي سبحان در شأن و مقام اين بزرگواران «لولاك لما خلقت الافلاك» را فرموده‌ است.
عباسعلي فراهتي افزود: بر طبق بندهايي از زيارت جامعه كبيره نيز كه به نقل از معصوم وارد شده و در آن هيچ مبالغه‌اي نيست مدح و ثناي اهل‌بيت پيامبر (ص) در زبان نمي‌گنجد و فضائل و مناقب آن بزرگواران قابل شمارش نيست.
وي تصريح كرد: بر طبق بندهايي ديگر از زيارت جامعه كبيره پيامبر و اهل بيتش كساني هستند كه خدا به واسطه آنها هستي را وجود بخشيد و ثبات زمين و آسمان را به واسطه وجود پيامبر(ص) و ائمه اطهار (ع) قرار داد.
فراهتي اظهار كرد: ذات منزه باري تعالي عرش، فرش، لوح، كرسي، قلم، عالم ماده و طبيعت، آنچه كه در فكر و ذهن ما نمي‌گنجد همه و همه را به بهانه خلقت پربركت و طفيلي وجود نازنين پيامبر رحمت و مودت و محبت پديد آورد.
وي پيروي از رسولي با چنين ظرفيت وجودي و مكتبش را موجب فخر و مباهات خواند و اضافه كرد: ايشان شخصيتي است كه قابليت دريافت و شأنيت دريافت مجموع آيات قران اعم از ظاهر و باطن آن را در يك لحظه پيدا كرد همان قرآني كه بر اساس آيه صريح آن نزولش بر كوه‌ها بس گران و سنگين آمد.
رئيس دانشگاه پيام نور كاشان اظهار كرد: ما افتخار مي‌كنيم كه پيرو مذهب جعفري و شيعي هستيم كه هر چه در معارف الهيه، ابواب پنجاه‌گانه فقه، مباحث كلامي از مبدأ تا معاد داريم همه و همه از وجود پيشواي آن حضرت امام جعفر صادق (ع) است.
فراهتي خاطرنشان كرد: خدمات امام صادق و پدر بزرگوارش (ع) به اسلام و آيين ناب محمدي (ص) وصف‌ناپذير است كه اگر اين دو امام همام (ع) نهضت فرهنگي را ايجاد نمي‌كردند از اسلام نامي باقي نمي‌ماند.
وي از رحمت و مهرباني به عنوان پيام ارزشمند روز ميلاد پيامبر(ص) و امام صادق(ع) ياد كرد و گفت: پيامبر و ائمه مظهر رحمت الهيه هستند و ما پيروانشان با اقتدا به اين محبت و مودت با همدلي و به دور از دشمني و كينه تحولات فكري و اعتقادي و مراحل ترقي و پيشرفت را طي كنيم.
مراسم تقدير از خبرنگاران به همت حوزه هنري كاشان با حضور جمعي از مسئولان اين شهرستان برگزار شد.
انتهاي پيام/صا20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها