عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

برگزاري 22 جشنواره ملي و بين‌المللي قرآني در كشور

برگزاري 22 جشنواره ملي و بين‌المللي قرآني در كشور
سه شنبه 3 اسفند 1389  12:48 ب.ظ

مشاور قائم مقام وزير ارشاد خبر داد:
برگزاري 22 جشنواره ملي و بين‌المللي قرآني در كشور

خبرگزاري فارس: مشاور قائم مقام قرآني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي از برگزاري 22 جشنواره ملي و بين‌المللي قرآني در كشور خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمين عليرضا سعيدي در حاشيه سفر خود به گيلان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت برگزاري جشنواره‌هاي ملي و بين‌المللي قرآني را از برنامه‌هاي وزارت ارشاد عنوان كرد.
وي افزود: اين جشنواره‌ها با همكاري 15 استان از جمله گيلان، خوزستان، آذربايجان شرقي و غربي، يزد، قم، سمنان، فارس و ... در گستره ملي و بين‌المللي برگزار مي‌شود.
رئيس دفتر مركز توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني كشور، نواها و نغمات، رسانه، هنرهاي تجسمي، ادبيات و هنرهاي نمايشي را از جمله منظومه جشنواره‌هاي قرآني كشور ذكر كرد.
وي‌ دستيابي به جامعه‌اي متمسك به قرآن و عترت و برخوردار از ايمان و عمل صالح، تحقق انديشه‌هاي معمار بزرگ انقلاب اسلامي و رهنمودهاي مقام معظم رهبري در گسترش فرهنگ حيات‌بخش قرآن كريم را از سياست‌هاي كلان قرآني در كشور بيان كرد.
سعيدي افزود: ارتقاي ايران به كشوري توسعه يافته با هويتي اسلامي و انقلابي در گرو عزم ملي و اراده هماهنگ مديران ارشد نظام براي توسعه فرهنگ قرآني از ديگر سياست‌هاي كلان قرآني كشور است.
وي سياست‌ مركز قرآني وزارت ارشاد را هماهنگي و حركت به طرف جذب هنرمندان در عرصه قرآن و جذب و استفاده ابزار و امكانات روز در اين زمينه دانست.
مشاور قائم مقام قرآني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: رسالت مركز ترويج فعاليت‌هاي قرآني اين است كه قرآن را با جمال زيبا در قالب خط زيبا، فيلم، هنرهاي تجسمي و مفهومي و عكس ارائه دهد.
وي رشد شاخص‌هاي اعتباري و فعاليت‌ها در حوزه قرآني را مطلوب خواند و افزود: جهش چشمگيري در فعاليت‌هاي قرآني كشور نمايان است كه بايد گسترش يابد.
سعيدي با اشاره به تلاش‌هاي دولت نهم و دهم در گسترش هر چه بيشتر فرهنگ قرآني در جامعه تصريح كرد: از مؤسسات و مراكز قرآني كشور تاكنون حمايت قابل توجهي صورت گرفته است و اين حمايت‌ها تداوم دارد.
وي با بيان اينكه قرائت قرآن موجب پيرايش و آرايش ظاهري و باطني انسان مي‌شود، اظهار داشت: نخستين اتفاقي كه با قرائت قرآن كريم در انسان به وجود مي‌آيد، پيرايش دل‌ها از زشتي و پليدي است و سپس خوبي‌ها را جايگزين و زينت آن مي‌كند.
مشاور قائم ‌مقام قرآني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي درباره مسائل حمايتي اين وزارتخانه از فعالان قرآني، بيان داشت: براي ساخت‌وساز و تجهيز مؤسساتي كه داراي شرايط تعيين شده اداره‌ كل فرهنگ و ارشاد اسلامي هستند، حمايت‌هايي صورت مي‌گيرد.
وي هنر را يكي از رساترين و دقيق‌ترين شيوه‌هاي انعكاس و دلالت بر انديشه‌ها دانست و افزود: جشنواره‌هاي قرآني آيات درصدد تبيين ملايمت اين دو حوزه و استفاده مناسب از ظرفيت‌هاي هنر در رابطه با معرفي و دستيابي به حقايق ديني هستند.
سعيدي اظهار داشت: جشنواره‌هاي شعر با مضامين قرآني به زبان فارسي، زبان آذري و زبان عربي، مشاعره قرآني داستان‌هاي كوتاه با مضامين قرآني، صنايع دستي با مضامين قرآني، عكاسي با موضوعات قرآني، نرم‌افزارهاي قرآني و طراحي سايت قرآني از جمله جشنواره‌هاي 22 گانه آيات كشور است.
وي همچنين موسيقي، آواها و نغمات قرآني، مطبوعات قرآني يا تجلي قرآن در مطبوعات، ابتهال، مناجات، ادعيه و اذان، جشنواره‌هاي تخصصي كودك و نوجوان در قالب تئاتر، ادبيات و نقاشي را از ديگر جشنواره‌هاي 22 گانه آيات كشور عنوان كرد.
مشاور قائم مقام وزير ارشاد، وبلاگ‌نويسي تخصصي با موضوعات قرآن، پيام‌هاي ادبي با موضوعات قرآني خبرنويسي قرآني، بازي‌هاي قرآني، تواشيح و سرودهاي قرآني. ترتيل‌خواني، هنرهاي حجمي با موضوعات قرآني. نقاشي و خط با موضوعات قرآني، تئاتر و نمايش با مضامين قرآني و بلوتوث‌هاي ديني و قرآني را از ديگر عناوين جشنواره‌هاي ملي و بين‌المللي قرآني عنوان كرد.
انتهاي پيام/م10/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها