عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

ظرفيت‌هاي هنري براي رسيدن به تعالي انسان است

ظرفيت‌هاي هنري براي رسيدن به تعالي انسان است
سه شنبه 3 اسفند 1389  12:48 ب.ظ

معاون اداره كل ارشاد گيلان:
ظرفيت‌هاي هنري براي رسيدن به تعالي انسان است

خبرگزاري فارس: معاون هنري اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي گيلان گفت: ظرفيت‌هاي هنري براي رسيدن به تعالي و سعادت انسان‌هاست. ‌

به گزارش خبرگزاري فارس از رشت، كاظم فلاحي‌ در جمع هنرمندان عكاس برتر قرآني كشور در نمايشگاه عكس آيات در رشت‌ اظهار داشت: هنر با ثبت و ماندگاري لحظه‌ها ذات حقيقي خود كه رسيدن به تعالي و سعادت انسان‌هاست را متجلي مي‌كند.
وي افزود: هنر زماني پايدار و باقي مي‌شود كه با ايمان، عشق و علاقه و وفاداري به معنويت برگرفته از تعاليم الهي يكي شود.
معاون هنري اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي گيلان با بيان اينكه هنر استفاده صحيح و زيبا از مواهب الهي است، بيان داشت: تعهد در روح و حقيقت هنر نهفته است.
وي ادامه داد: امروزه در تمام عرصه‌هاي هنري، توليداتي در بعد ملي و بين‌المللي داريم كه مي‌تواند نقطه اتكاي حركت‌هاي بعدي باشد.
فلاحي ورود نسل جديد و جوان در فضاي فرهنگي جهان اسلام را از دستاوردهاي نظام جمهوري اسلامي در حوزه هنري عنوان كرد.
وي با اشاره به عكس قرآني و معنوي در كشور گفت: كار عكاس تمثيل بخشيدن به حقايق نوراني و ملكوتي بوده و اين همان هنر ديني و متعهد است.
معاون هنري اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي گيلان هنر ديني را هنري دانست كه معارف دين مبين اسلام را نشر داده و بيان مي‌كند كه چه جان‌هاي پاكي در راه اثبات حقانيت اين حقايق نثار شده است.
وي درباره فعاليت‌ها و كارهاي انجام شده و توجه به توليد آثار هنري فاخر اظهار داشت: در اين بخش‌ها اقدام خوبي صورت گرفته است و در بخش بيمه و صندوق حمايت از هنرمندان و خريد كتاب نيز تلاش شده تا بيشترين كمك به هنرمندان صورت گيرد.
فلاحي انجام مطالعات و تحقيقات و بررسي‌هاي هنري براي كمك به طراحي برنامه‌ها، اطلاع از ميزان علايق و مشاركت مردم در فعاليت‌هاي هنري، نمونه‌سازي‌ و طراحي فرم‌هاي هنري منطبق با فرهنگ انقلاب و جمهوري اسلامي ايران را از مهم‌ترين وظايف معاون هنري ارشاد برشمرد.
وي خاطرنشان كرد: همگام با دستاوردهاي جهاني هنر، كمك به نشر انديشه‌ها و افكار بديع و اصيل هنري به شيوه‌هاي ممكن از ديگر وظايف معاونت هنري ارشاد است.
معاون هنري ارشاد گيلان با بيان اينكه حمايت از هنرمند متعهد و انقلابي جزو افتخارات ارشاد گيلان است، افزود: هنر و هنرمند سرمايه‌هاي گرانبهاي يك ملت هستند.
وي گفت: معاونت هنري وزارت ارشاد در راستاي ترويج هنر اسلامي در داخل كشور و كمك به معرفي، ترويج و پذيرش آن در خارج از كشور از طريق آموزش، جذب علاقه‌مندان و برگزاري نمايشگاه‌هاي مختلف عملكرد قابل قبولي داشته است.
فلاحي با اشاره به روند رو به رشد هنر متعهد در كشور افزود: دولت حامي هنرمندان است.
وي، رويكرد دولت دهم را فرهنگي دانست و تصريح كرد: با برنامه‌ريزي مداوم و متمركز بر محور فرهنگ، هنر كشور به جايگاه رفيع و اصلي‌اش در عرصه‌هاي جهاني دست مي‌يابد.
معاون ارشاد گيلان با اشاره به اصل پاسخگويي به مردم و هنرمندان اظهار داشت: كارشناسان و مسئولان اين معاونت در ارشاد گيلان همه روزه آماده پاسخگويي و برطرف كردن نيازهاي قانونمند و حمايتي هنرمندان فاخر و جوان گيلاني هستند.
وي با تجليل از حضور عكاسان برتر كشور در نخستين جشنواره ملي عكس قرآني آيات در رشت، بيان داشت: عكس ثبت ثانيه‌هاست و عكس قرآني معنوي‌ترين لحظات بشري را با ذوق و هنر عكاس ثبت مي‌كند.
انتهاي پيام/م20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها