عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ظرفيت‌هاي هنري براي رسيدن به تعالي انسان است

ظرفيت‌هاي هنري براي رسيدن به تعالي انسان است
سه شنبه 3 اسفند 1389  12:48 ب.ظ

معاون اداره كل ارشاد گيلان:
ظرفيت‌هاي هنري براي رسيدن به تعالي انسان است

خبرگزاري فارس: معاون هنري اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي گيلان گفت: ظرفيت‌هاي هنري براي رسيدن به تعالي و سعادت انسان‌هاست. ‌

به گزارش خبرگزاري فارس از رشت، كاظم فلاحي‌ در جمع هنرمندان عكاس برتر قرآني كشور در نمايشگاه عكس آيات در رشت‌ اظهار داشت: هنر با ثبت و ماندگاري لحظه‌ها ذات حقيقي خود كه رسيدن به تعالي و سعادت انسان‌هاست را متجلي مي‌كند.
وي افزود: هنر زماني پايدار و باقي مي‌شود كه با ايمان، عشق و علاقه و وفاداري به معنويت برگرفته از تعاليم الهي يكي شود.
معاون هنري اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي گيلان با بيان اينكه هنر استفاده صحيح و زيبا از مواهب الهي است، بيان داشت: تعهد در روح و حقيقت هنر نهفته است.
وي ادامه داد: امروزه در تمام عرصه‌هاي هنري، توليداتي در بعد ملي و بين‌المللي داريم كه مي‌تواند نقطه اتكاي حركت‌هاي بعدي باشد.
فلاحي ورود نسل جديد و جوان در فضاي فرهنگي جهان اسلام را از دستاوردهاي نظام جمهوري اسلامي در حوزه هنري عنوان كرد.
وي با اشاره به عكس قرآني و معنوي در كشور گفت: كار عكاس تمثيل بخشيدن به حقايق نوراني و ملكوتي بوده و اين همان هنر ديني و متعهد است.
معاون هنري اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي گيلان هنر ديني را هنري دانست كه معارف دين مبين اسلام را نشر داده و بيان مي‌كند كه چه جان‌هاي پاكي در راه اثبات حقانيت اين حقايق نثار شده است.
وي درباره فعاليت‌ها و كارهاي انجام شده و توجه به توليد آثار هنري فاخر اظهار داشت: در اين بخش‌ها اقدام خوبي صورت گرفته است و در بخش بيمه و صندوق حمايت از هنرمندان و خريد كتاب نيز تلاش شده تا بيشترين كمك به هنرمندان صورت گيرد.
فلاحي انجام مطالعات و تحقيقات و بررسي‌هاي هنري براي كمك به طراحي برنامه‌ها، اطلاع از ميزان علايق و مشاركت مردم در فعاليت‌هاي هنري، نمونه‌سازي‌ و طراحي فرم‌هاي هنري منطبق با فرهنگ انقلاب و جمهوري اسلامي ايران را از مهم‌ترين وظايف معاون هنري ارشاد برشمرد.
وي خاطرنشان كرد: همگام با دستاوردهاي جهاني هنر، كمك به نشر انديشه‌ها و افكار بديع و اصيل هنري به شيوه‌هاي ممكن از ديگر وظايف معاونت هنري ارشاد است.
معاون هنري ارشاد گيلان با بيان اينكه حمايت از هنرمند متعهد و انقلابي جزو افتخارات ارشاد گيلان است، افزود: هنر و هنرمند سرمايه‌هاي گرانبهاي يك ملت هستند.
وي گفت: معاونت هنري وزارت ارشاد در راستاي ترويج هنر اسلامي در داخل كشور و كمك به معرفي، ترويج و پذيرش آن در خارج از كشور از طريق آموزش، جذب علاقه‌مندان و برگزاري نمايشگاه‌هاي مختلف عملكرد قابل قبولي داشته است.
فلاحي با اشاره به روند رو به رشد هنر متعهد در كشور افزود: دولت حامي هنرمندان است.
وي، رويكرد دولت دهم را فرهنگي دانست و تصريح كرد: با برنامه‌ريزي مداوم و متمركز بر محور فرهنگ، هنر كشور به جايگاه رفيع و اصلي‌اش در عرصه‌هاي جهاني دست مي‌يابد.
معاون ارشاد گيلان با اشاره به اصل پاسخگويي به مردم و هنرمندان اظهار داشت: كارشناسان و مسئولان اين معاونت در ارشاد گيلان همه روزه آماده پاسخگويي و برطرف كردن نيازهاي قانونمند و حمايتي هنرمندان فاخر و جوان گيلاني هستند.
وي با تجليل از حضور عكاسان برتر كشور در نخستين جشنواره ملي عكس قرآني آيات در رشت، بيان داشت: عكس ثبت ثانيه‌هاست و عكس قرآني معنوي‌ترين لحظات بشري را با ذوق و هنر عكاس ثبت مي‌كند.
انتهاي پيام/م20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها