عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

جامعه اسلامي نيازمند وحدت و تمسك بر اشتراكات است

جامعه اسلامي نيازمند وحدت و تمسك بر اشتراكات است
سه شنبه 3 اسفند 1389  12:50 ب.ظ

امام جمعه گتوند:
جامعه اسلامي نيازمند وحدت و تمسك بر اشتراكات است

خبرگزاري فارس: امام جمعه گتوند گفت: جامعه اسلامي بايد با تمسك بر اشتراكات ديني و اعتقادي در راستاي وحدت گام بردارد.

به گزارش خبرگزاري فارس از گتوند، حجت‌الاسلام سيدمحمدحسين علوي اصل شامگاه دوشنبه در جمع مردم گتوند در جشني كه به مناسبت ميلاد پيامبر (ص) برگزار شد، اظهار داشت: كشورهاي اسلامي براي مقابله با دشمنان اسلام بايد متحد شوند و رسيدن به اتحاد بين اين كشورها تنها نيازمند تاكيد بر اشتراكات مذهبي است.
وي با اشاره به اينكه فتواي مراجع در زمينه تفرقه‌افكني ميان شيعه و سني‌ گفت: هرگونه فعاليت در راستاي تفرقه‌افكني ميان مردم به ويژه شيعه و سني از نظر اسلام حرام است و بايد از آن جلوگيري كرد.
علوي اصل تاكيد كرد: حفظ انسجام و اتحاد ميان كشورها و مذاهب مسلمان بر همه واجب است؛ چرا كه اين مسأله سبب خنثي شدن توطئه‌هاي دشمنان مي‌شود.
اين مدرس حوزه علميه، وحدت ميان مسلمانان را سبب در هم شكستن هيمنه استكبار دانست و افزود: دشمنان همواره در تلاش براي تفرقه ميان مسلمانان هستند، از اين رو حفظ وحدت و همدلي، هيمنه استكبار را در هم كوبيده و مشت كوبنده‌اي بر دهان آنها خواهد بود.
علوي اصل تاكيد كرد: روز به روز شاهد آغاز قيام‌هاي مردمي در كشورهاي جهان به ويژه كشورهاي مسلمان هستيم كه اين مسئله به بركت گسترش آرمان‌هاي اصيل اسلامي در جهان است.
انتهاي پيام/م30/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها