عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

شناخت شخصيت پيامبر اكرم(ص) موجب وحدت مي‌شود

شناخت شخصيت پيامبر اكرم(ص) موجب وحدت مي‌شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  12:50 ب.ظ

امام جمعه شوشتر:
شناخت شخصيت پيامبر اكرم(ص) موجب وحدت مي‌شود

خبرگزاري فارس: امام جمعه شوشتر گفت: شناخت شخصيت پيامبر اكرم(ص) سبب وحدت مي‌شود و اين موضوع مهم بايد در دستور كار نهادهاي فرهنگي مذهبي قرار گيرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از شوشتر، حجت‌الاسلام سيدجليل محقق شامگاه دوشنبه در اجتماع مردم در آيين جشن ميلاد حضرت رسول(ص) و امام جعفر صادق(ع) اظهار داشت: وجود پيامبر اكرم خود باعث وحدت است و تمسك به شخصيت اين پيامبر بزرگ باعث مي‌شود تا جامعه به اتحاد برسد.
وي گفت: برخي با گرايش محض به پيامبر اكرم(ص) باعث تفرقه در جامعه مي‌شوند و اين امر نشان دهنده آن است كه آنها از شخصيت والاي پيامبر اسلام هيچ اطلاعي ندارند.
محقق تاكيد كرد: در طول تاريخ بشريت، كمتر انسانى وجود دارد كه مانند پيامبراسلام تمام خصوصيات زندگى‌اش به طور واضح و روشن بيان و ثبت ‏شده ‏باشد.
امام جمعه شوشتر با اشاره به اينكه نقل‌قول‌هايي از محققان، تاريخ‌نويسان و دانشمندان در باره ابعاد گوناگون زندگى پيامبر اكرم (ص)، به برخي ويژگي‌هاي شخصيتي آن حضرت اشاره كرد و افزود: كامل‏ترين انسان، كه با كامل‏ترين كتاب آسمانى براى‏ هدايت تمام جهانيان مبعوث شده است در مقابل دشمنان دين هيچ ‏عكس‌العملى جز مهربانى نداشت.
اين استاد حوزه علميه، با اشاره به اينكه خدا فرستاده خود را مبعوث كرد تا رحمت‏ بربندگان و بهار جهانيان نازل شود، اضافه كرد: حضرت رسول(ص) براى هدايت مردم و رساندن‏ آنها به سعادت دنيا و آخرت وارد عرصه سياست ‏شد خدا او را برگزيد و سپس كليدهاى دانش و سرچشمه‏هاى حكمت را به او داد.
وي افزود: خداوند كتابى را بر او نازل كرد كه بيان و توضيح هر چيزى در آن است و آن را بدون هيچ انحرافى به ‏اميد اينكه مردم پرهيزكار شوند قرار داد؛ رسول خدا(ص) رسالتش را تبليغ، ماموريتش را آشكار و بارهاى سنگين نبوت را كه به عهده گرفته بود به منزل رسانيد و به خاطر پرورگارش صبر و در راهش جهاد كرد.
محقق يادآور شد: اكنون هنگامه آن است كه با شناخت دقيق شخصيت پيامبر اسلام، وحدت و دوستي ميان ملت‌هاي مسلمان بيش از گذشته شود.
انتهاي پيام/م20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها