عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

آشنايي با علم روز نياز مبرم مربيان داخلي است

آشنايي با علم روز نياز مبرم مربيان داخلي است
سه شنبه 3 اسفند 1389  12:50 ب.ظ

مسئول كانون مربيان فوتبال كيش:
آشنايي با علم روز نياز مبرم مربيان داخلي است

خبرگزاري فارس: مسئول كانون مربيان فوتبال كيش از دستيابي به علم روز فوتبال به عنوان نياز اساسي مربيان ايراني اين رشته ورزشي در كشور نام برد.

علي ابراهيمي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در كيش ضمن بيان مطلب فوق اظهار داشت: اينكه گفته مي‌شود شرايط كنوني فوتبال ما اميدوار كننده نيست دلايل مختلفي دارد و بايد با كنكاش و بررسي اين موضوع موانع بزرگ را از بين برد و اين مهم زماني رنگ واقعيت به خود خواهد گرفت كه مربيان شاغل در اين رشته خواست عمومي خود را با حركت در اين مسير نشان دهند.
وي اضافه كرد: براي كسب موفقيت يك مجموعه همواره فاكتورهاي متعددي در نظر گرفته مي‌شود و در صورت گذر توأم با پيروزي قطعا بايد به عوامل موفقيت‌آور ايمان آورد و اين همان نكته‌اي است كه در جامعه ما همواره به دست فراموشي سپرده مي‌شود چرا كه عادت كرده‌ايم تنها به دلايل ناكامي و شكست پرداخته و با ابراز نقدهاي غير منصفانه اهداف ديگري را جستجو كنيم.
مسئول كانون مربيان فوتبال كيش كه هفته گذشته به عنوان تنها ايراني حاضر در دومين دوره از كلاس پروسه تيم سازي باشگاه مالاگا اسپانيا در اين باشگاه حضور يافته است، تصريح كرد: پس از آنكه نخستين دوره اين كلاس را با كسب حد نصاب و موفقيت سپري كردم با حضور در دومين دوره اين كلاس به حقايقي از فوتبال پي بردم كه مطمئن هستم اگر اين داشته‌ها به ساير مربيان كشور انتقال داده شود در دراز مدت پس از بارگيري آن‌ها شاهد تغييراتي در نوع نگرش به اين رشته پرهيجان و به طبع آن ارتباط با بازيكنان خواهيم بود و البته چنين تغييري يك رهاورد مثبت قلمداد خواهد شد.
ابراهيمي در ادامه گفت: در اين كلاس شش روزه كه در باشگاه مالاگا برگزار شد تعداد 21 مربي اسپانيايي هم حضور و زير نظر "خاوير " مدرس بين‌المللي فيفا با ابعاد مختلف تعاريف پروسه تيم سازي آشنا شده و نقش عواملي مانند علم روانشناسي، سازماندهي، انگيزه بلند مدت و كوتاه مدت، نظم و ديسيپلين، رهبري و ارتباط را بر كاركردهاي يك تيم فوتبال فرا گرفتند.
اين مربي فوتبال در كيش تصريح كرد: بر اساس نتايج اين كلاس بايد گفت پروسه تيم سازي در طول فصل مسابقات توسط سرمربي لحاظ مي‌شود تا با اين كار هارموني لازم براي رسيدن به جايگاه هدف گذاري شده معين به دست آيد و در واقع همان مربي عهده دار نقش راهبردي و تعيين كننده خط‌مشي مدير باشگاه و هدايت‌گر كل مجموعه خواهد بود.
وي در پايان ضمن اشاره به نخستين نشست مجمع كانون مربيان كشور كه اوايل سال‌جاري به ميزباني كيش برگزار شد، تاكيد كرد: تلاش خواهيم كرد تا با ميزباني برگزاري دومين نشست مربيان عضو كانون مربيان كشور در جزيره كيش گامي بلند در راستاي دانش افزايي مربيان فوتبال اين جزيره برداريم.
انتهاي پيام/صا20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها